Відшкодувати збитки за півстоліття: Країни Балтії зібралися вибити з Росії гроші за радянську окупацію

Естонія, Литва та Латвія вважають, що з 1940 по 1991 рік вони були окуповані Радянським Союзом. Тим часом у Москві підкреслюють, що "приєднання" Прибалтики до СРСР "відповідало нормам" міжнародного права того часу і термін "окупація" тут недоречний.

Країни Балтії спільно вимагатимуть у Росії відшкодування збитків за окупацію. Ілюстрація:bastion.tv

Новий уряд Естонії планує тісно співпрацювати з Латвією і Литвою в питанні компенсацій за "радянську окупацію". Про це повідомив міністр юстиції Урмас Рейнсалу, передають Патріоти України з посиланням на Postimees.

Для цього сформована експертна комісія, яка повинна, серед іншого, "систематизувати і оприлюднити пов'язані з оцінкою заподіяного окупацією збитку інформацію і матеріали", сказав глава Мін'юсту.

У 2004 році уряд країни ухвалив, що "окупація Естонії призвела до збитку, а виконавча влада Естонії повинна за допомогою уряду займатися цими питаннями", заявив Рейнсалу. Новий кабінет міністрів Естонії продовжить цю діяльність, додав він.

У країнах Балтії вважають, що з 1940 по 1991 рік вони були окуповані Радянським Союзом. У 2015 році міністри юстиції Латвії, Литви та Естонії підписали меморандум про координацію дій по пред'явленню Росії вимог про відшкодування "радянського окупаційного збитку".

Росія не визнає такої постановки питання. У Москві підкреслюють, що "приєднання" Прибалтики до СРСР "відповідало нормам" міжнародного права того часу і термін "окупація" тут недоречний.

"Скласти пазли": Експерт пояснив, що може означати поява Трампа на переговорах у Стамбулі

середа, 14 травень 2025, 18:05

Президент США Дональд Трамп долучиться до переговорів між Україною і Росією лише тоді, коли буде узгоджений текст домовленостей щодо перемир'я, який обидві сторони готові будуть підписати, хоч і з неохотою. Про це сказав в ефірі Вечір.LIVE політтехноло...

"Червоні лінії" не зникли: Стало відомо, як українці ставляться до "мирних" планів США, ЄС та Росії

середа, 14 травень 2025, 17:50

Готовність українців до перемовин не є тотожною готовності до капітуляції чи до неприйнятних поступок. Українці хочуть миру, але залишаються "червоні лінії", передають Патріоти України з посиланням на дані опитування КМІС. Респонденту зачитувався лише ...