Вітання Москві: Ми збережемо всі контакти з Туреччиною, - Президент Татарстану визначився

Рустам Мінніханов наголосив, що для татар, які становлять більше половини населення Татарстану турки є братнім народом.

Президенти Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган та Татарстану Рустам Мінніханов. Фото:president.tatar.ru

Президент Татарстану Рустам Мінніханов (для республіки зроблено виняток, глава досі називається "президент" - ред.) після довгих роздумів зважився озвучити позицію "по Туреччині", з якою татарську етнократію пов'язують міцні зв'язки, - бізнес-проекти, діючі в Татарстані, зупинені не будуть. Про це пише видання Eurasia Daily, повідомляють Патріоти України.

«Вони повірили в нашу республіку, вклали $ 1,5 млрд інвестицій в найсучасніші заводи, де працюють 98% російських громадян. Ці підприємства є резидентами Росії, і, звичайно, перегинів тут не повинно бути, - сказав він. - Як сказав наш президент (президент РФ Путін - ред), між Туреччиною і Росією є політичні розбіжності, і ці питання вирішуються на політичному рівні між нашими країнами, а що стосується народу - ми працюємо в рамках російського законодавства".

"Я думаю, що політичне вирішення конфлікту все одно відбудеться, а ті проекти, які є, нам потрібно зберегти спільними зусиллями", - сказав Мінніханов. Він також пояснив, що жителі Туреччини налаштовані дружньо до Росії, а для татар (які становлять 53% населення Татарстану) турки є братнім народом.

"Ми в одній мовній групі, однієї релігійної приналежності, і те, що сказав президент - для нас дуже серйозна підтримка", - підкреслив Мінніханов. Він уточнив, що республіка сподівається на збереження економічних зв'язків з Туреччиною, в стадії переговорів знаходяться декілька великих інвестиційних проектів.

Більшість турецьких підприємств в Татарстані знаходяться на території ОЕЗ «Алабуга». Це завод по штампуванню великовузлових деталей автомобілів "Джошкуноз-Алабуга", підприємство з випуску листового скла і дзеркал "Трак Гласс Рус", завод з виробництва дерев'яних панелей для меблів "Каcтамону Інтегрейтед Вуд Індастрі", завод з виробництва пластикових труб "Дизайн Рус", підприємство з випуску санітарно-гігієнічної паперової продукції "Хаят Кімья" та інші.

Як відомо, 28 листопада - через чотири дні після атаки турецьких ВПС на російський Су-24 - президент РФ Путін підписав указ про обмежувальні заходи відносно Туреччини.

Ними вводиться заборона або обмеження зовнішньоекономічних операцій, що передбачають ввезення і на територію Росії окремих товарів з Туреччини; роботодавцям забороняється приймати на роботу громадян Туреччини; російським туроператорам наказано утриматися від роботи на турецькому напрямку; також обмежується, а в ряді випадків забороняється діяльність будь-яких турецьких організацій у Росії.

Натомість керівництво Туреччини не має наміру вибачатися перед Росією, а також компенсувати заподіяний збиток за збитий бомбардувальник. Про це неодноразово заявляли президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган і прем'єр-міністр Ахмет Давутоглу.

"Це вражаючі кадри": так звана "друга армія світу" наступає в Україні на "Ладах", бо немає бронетехніки – Bild

п’ятниця, 22 листопад 2024, 18:52

На нові кадри з передової, які з’явилися в Мережі, звернув увагу експерт Bild з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке, передають Патріоти України. . На одному з відео зображено, як четверо російських окупантів пішли на штурм українських позицій під Пок...

"Всі сторони повинні зберігати спокій": Китай відреагував на застосування Росією міжконтинентальної балістичної ракети по Україні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 18:40

Всі сторони війни РФ в Україні повинні "зберігати спокій та проявляти стриманість" та працювати над умовами припинення вогню. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзяня, повідомляє The Guardian, передають Патріоти України. За ...