За останні кілька місяців Туреччина за допомогою Росії посилила контроль над російськомовними мусульманами, які переїхали в країну після серії атак, в яких Анкара звинуватила ультраджихадистське угруповання "Ісламська держава". Турецька поліція провела рейди у домівках російськомовних іммігрантів у Стамбулі, затримала багатьох з них, а деяких - вислала. Деякі з тих, хто потрапив в поле зору турецької влади, відомі як прихильники радикальних ісламістських рухів, повідомляють Патріоти України із посиланням на Reuters.
Дії силових структур вказують на те, що Росія і Туреччина діляться розвідданими в рамках нещодавно сформованого союзу, який також залучений в мирні переговори щодо Сирії.
Співпраця розвивається на тлі наполегливих дій Москви, яка активна на Україні й прагне посилити свій дипломатичний вплив на Близькому Сході, граючи все важливішу роль у Сирії в умовах вакууму, залишеного США під час президентства Барака Обами.
Посилення перевірок вказує на зміну в підході Туреччини, яка завжди радо приймала мусульман, що тікають, за їхніми словами, від утисків з боку влади інших країн, зокрема Росії. Серед цих людей були ті, хто воював проти Москви на Північному Кавказі.
"З моїх знайомих людей десять сидить зараз", - сказав Магомед-Саїд Ісаєв, який переїхав до Стамбула з Північного Кавказу три роки тому.
Він сказав, що за своє перебування в Туреччині не мав будь-яких проблем з владою. Однак тепер, за його словами, у зв'язку з облавами він не відчуває себе в безпеці, хоча і не зробив нічого такого, за що йому довелося б червоніти перед турецькими громадянами.
Туреччина піддається критиці з боку деяких західних союзників за те, що не поспішала зупинити потік іноземних бойовиків, які перетинали її територію по дорозі на території "Ісламської держави" в Сирії й Іраку в ті роки, коли джихадистське угруповання набирало сили.
Анкара відкидає ці припущення, заявляючи, що їй не вистачало існуючого обміну розвідданими, щоб перехопити майбутніх джихадистів. Вона посилила прикордонний контроль і в серпні минулого року розгорнула військову кампанію в Сирії, щоб витіснити бойовиків "Ісламського держави" з прилеглих до Туреччини районів.
Відповідальність за низку недавніх атак "Ісламської держави" в Туреччині була покладена на вихідців з колишнього СРСР.
Після атаки смертників на стамбульський аеропорт імені Ататюрка, яка в червні забрала життя 45 людей, поліція затримала двох підозрюваних з Північного Кавказу.
Туреччина давала притулок мусульманам з Росії з XIX століття, коли Російська Імперія завоювала переважно мусульманський Північний Кавказ. Новий приплив мігрантів був викликаний двома війнами в Чечні, в 1990-х і 2000-х роках, а також тиском на ісламістів на півдні Росії, яке триває донині.Джерело в турецьких силових структурах сказало, що кількість рейдів зросла після недавніх атак і що за допомогою цих операцій в районах, де проживають іноземці, вдалося встановити, що серед них ховалися бойовики."Наші операції не обмежувалися конкретними районами Стамбула, а зачіпали все місто. Йдеться про іноземців, у яких немає необхідних документів, паспорта або іншого посвідчення особи. Ми боремося зі злочинністю усюди, де потрібно", - сказав представник турецької поліції
Співробітник російської служби безпеки сказав, що Москва ділилася з Анкарою списками підозрюваних ісламістів протягом двох або трьох років, але Туреччина почала використовувати цю інформацію тільки в світлі недавніх атак, коли стала явною мішенню джихадистів.
Російські МЗС і ФСБ не відповіли на питання Reuters про обмін розвідданими з Туреччиною. Джерело в турецькій розвідці сказало про посилення співпраці з Росією, але відмовилося розкрити деталі.
Росія поставила Північній Кореї зенітні ракети в обмін на відправку військ для участі у війні проти України, пише AP, пише AP з посиланням на міністра оборони Південної Кореї Шина Вонсіка, передають Патріоти України. У п’ятницю Шин в ефірі телепрогра...
Окупанти можуть імітувати пуск міжконтинентальної балістичної ракети, щоби активувати усі українські ППО. Про це військово-політичний оглядач Олександр Коваленко розповів в ефірі "Київ 24", передають Патріоти України. "Той самий "Сармат", коли проходив...