Росія і Угорщина мають намір не допустити, щоб закон про освіту в Україні набув чинності. Про це заявила спікер Ради федерації РФ Валентина Матвієнко на зустрічі з головою Держзборів Угорщини Ласло Кевером, передають Патріоти України з посиланням на УНІАН.
"Ми діятимемо, щоб спонукати Україну прибрати із закону всі дискримінаційні заходи. Ми не можемо допустити, щоб він набрав чинності", - заявила Матвієнко.
За її твердженнями, "закон порушує базові принципи міжнародного права". Вона нагадала, що Рада федерації одноголосно ухвалила заяву у зв'язку з "утиском прав російськомовних громадян, людей інших національностей" в Україні.
"Ми не можемо не звертати уваги на цей закон. Він грубо порушує європейські конвенції в сфері прав національних меншин, їхніх мов і культури. В Україні проживають мільйони російськомовних співвітчизників. З ухваленням закону про освіту політика витіснення російської мови і зовсім набуває "законних" форм", - зазначила Матвієнко.
Водночас Ласло Кевер заявив, що Україна потрібна Угорщині, як "стабільний і врівноважений сусід".
"Закон про освіту свідчить, що, на жаль, сьогодні ця країна є нестабільною. Питання зачіпає нас не меншою мірою, ніж Росію. В Україні проживає 170 тис. угорців. Цей закон унеможливлює навчання дітей угорською мовою. Ми не знайшли жодної здорової причини ухвалення даного документа, крім бажання посилити напругу всередині України", - сказав він.
Російський диктатор Володимир Путін перестав подобатися американському президенту Дональду Трампу. Ставлення президента США до ватажка Кремля змінилося після їхньої телефонної розмови ввечері 3 липня. Зі свого боку Путін сприймає поведінку Заходу як сл...
Політолог та директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко вважає, що Китай демонстративно показує світові: Росія - це його зона впливу. Кремль загруз у війні з Україною, яку хотів завершити за кілька тижнів, і при цьому не стає...