На даний момент з усіх депутатів Верховної Ради електронну декларацію за 2015 рік подав лише представник фракції "Народний фронт" Михайло Гаврилюк. Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник міністра юстиції Сергій Петухов, передають Патріоти України.
Крім того, за його словами, таку декларацію подали двоє з чотирьох членів Національного агентства з протидії корупції (яке опікується цими деклараціями), біля 10 з 300 детективів НАБУ і жоден представник уряду.
Загалом, за його словами, наразі заповнено близько 1600 декларацій за минулий рік.
"Залишилось трохи більше 3 тижнів до дедлайну із заповнення декларацій. Саме заповнення декларації займає не один день", – додав Петухов.
Він також розповів про саботаж системи електронного декларування з боку різних посадовців.
"На одному із комітетів ВРУ мене за це декларування вичитували дві дуже впливові депутатки. Впливовий бюрократ в Брюселі мені сказав, що на систему йому скаржився один з голів комітету ВРУ. У парламенті кожного дня нові законопроекти, які "покращують" систему. Не здивуюся, якщо ближче до кінця жовтня будуть спроби повалити веб-сайт НАЗК", – написав він.
Петухов додав, що досі не вирішена проблема з заповненням декларацій послами України, оскільки за кордоном вони не можуть отримати необхідний для цього цифровий підпис.
Заступник міністра нагадав, що створення системи електронного декларування є умовою отримання Україною безвізового режиму з ЄС, умовою співпраці з МВФ та зобов'язання, взяте Україною на себе на Лондонському Антикорупційному саміті.
За його словами, якщо до 30 жовтня систему "завалять, засекретять чи проігнорують", існуватиме висока ймовірність відкладення безвізового режиму, а також припинення фінансування МВФ і втрата кредитів у розмірі 1,6 млрд цього року і 5,4 млрд наступного.
Як відомо, лідер фракції БПП Ігор Гринів пропонує внести зміни до закону про запобігання корупції, і закрити відомості з декларацій для загального користування.
Така ініціатива викликала резонанс у суспільстві.
Як відомо, фракція БПП пропонувала внести зміни до закону про запобігання корупції і закрити відомості з декларацій для загального користування.
3 жовтня, активісти провели під стінами Ради пікет з вимогою не саботувати боротьбу з корупцією в державі.
В Європейському союзі затвердили 18 пакет санкцій проти росії, який передбачає зниження цінової стелі на російську нафту та заходи проти банків і компаній за межами рф, що допомагають Кремлю. Про це повідомила Високий представник Європейського Союзу з ...
Слова президента США Дональда Трампа про завдання ударів по російській території є перевіркою та інформаційною грою. Американський президент, імовірно, був упевнений, що ця фраза, озвучена під час телефонної розмови українським президентом Володимиром ...