Угорщина запропонувала Україні підписати угоду про взаємний захист національних меншин. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто журналістам після зустрічі із главою МЗС України Павлом Клімкіним у Варшаві 24 жовтня, передають Патріоти України.
"Минулого разу в Люксембурзі ми домовилися невеликими кроками рухатися до того, щоб подолати виклики в наших двосторонніх відносинах. Сьогодні я передав Павлові проект угоди, оскільки я вважаю, що дві країни мають підписати нову угоду про взаємний захист національних меншин. Я сподіваюся, ми зможемо розпочати переговори щодо проекту наступного разу на початку грудня в Мілані, де пройде міністерське засідання ОБСЄ", – сказав Сіярто.
Він заявив про необхідність відновити довіру у двосторонніх відносинах між Україною та Угорщиною. "Після сьогоднішньої зустрічі можу сказати, що ми стали ближчими до цього", – сказав міністр. Сіярто назвав сьогоднішні переговори із Клімкіним "конструктивним діалогом у дружній атмосфері".
Як відомо, відносини України й Угорщини погіршилися після ухваленого у вересні 2017 року Верховною Радою закону "Про освіту", який розширив використання української мови в навчанні. Угорщина висловила занепокоєння щодо майбутнього угорської меншини в Україні.
Закон уже набув чинності, але для врегулювання ситуації Київ запропонував продовжити термін імплементації мовної статті до 2023 року (ухвалений закон передбачає, що вона набуде чинності у 2020-му). Переговори між країнами тривають, але українська влада заявила, що не буде переглядати закон.
До МЗС України 2 серпня 2018 року викликали тимчасового повіреного з питань Угорщини в Україні. Українські дипломати вимагали у нього роз'яснень щодо заснування в Угорщині посади уповноваженого, відповідального за розвиток Закарпатської області, а також стосовно заяв прем'єр-міністра країни Віктора Орбана – 28 липня він сказав, що не вірить у реалістичність прагнень України до членства в ЄС та НАТО.
У відповідь у МЗС Угорщини заявили, що не Угорщина веде недружню політику проти України, а навпаки. Новий виток погіршення відносин між країнами стався після того, як ЗМІ опублікували відео, зняте в консульстві Угорщини в Берегові, на якому зафіксовано приймання в угорське громадянство жителів Закарпаття.
Після скандалу Україна оголосила персоною нон ґрата консула Угорщини в Берегові. У відповідь Угорщина вислала українського консула. У МЗС Угорщини заявляли, що Будапешт буде блокувати будь-які євроінтеграційні та євроатлантичні прагнення України, поки Київ не піде на поступки.
Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто називав політику Києва "темною диктатурою" і стверджував, що влада України хоче змінити етнічний склад Берегова, скоротивши кількість угорців, які там проживають.
Українські дипломати вважають, що Угорщина діє так, наче Закарпаття – її територія, тому Україна має продемонструвати, що на цей регіон поширюється її суверенітет.
Росія вдарила 21 листопада по Дніпру балістичною ракетою зі складу нового ракетного комплексу "Кєдр". Про це повідомило Головне управління розвідки МОУ, передають Патріоти України. Підльотний час ракети з моменту запуску в Астраханській області до влуч...
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...