Росія продовжує нарощувати військові сили на кордоні з країнами Балтії та на сьогоднішній день здатна протягом 24-48 годин почати бойові дії проти них. Про це йдеться в спільному звіті Державного департаменту безпеки Литви і департаменту військової розвідки Міноборони, повідомляють Патріоти України з посиланням на Delfi.
У звіті дається оцінка загроз національній безпеці, причому литовська розвідка висловила заклопотаність помітним зміцненням режиму Володимира Путіна. Головна мета Кремля в цьому році, на думку спецслужб, - забезпечити стабільність режиму і створити сприятливі умови для переобрання Путіна на новий термін.
"Посилення процесів внутрішнього контролю підвищує ймовірність того, що Росія буде проводити агресивну зовнішню політику, яка ефективно компенсує потенційне суспільне невдоволення соціально-економічною ситуацією", - йдеться в доповіді. Згідно з доповіддю, найбільш гострою проблемою Росії є навіть не фінансування переозброєння, а нестача кадрів - протягом декількох років Західний військовий округ РФ повинен сформувати три нових бригади, але їм не вистачає людей.
Поки Росія вирішує проблему шляхом формування батальйонних тактичних груп, кожна з яких складається з 700-800 військових з хорошою підготовкою. Число таких груп швидко зростає - в 2015 році їх було 66, в минулому році - 96, а в цьому році - 115. У наступному році це число планується збільшити до 125 батальйонних тактичних груп, які будуть мати підтримку артилерії і танкових військ.
Крім того, відбувається подальше зміцнення російського військового угрупування в Калінінградській області, де на постійній основі розгорнуті ракетні комплекси "Іскандер", корвети з крилатими ракетами "Калібр", берегові ракетні комплекси "Бал" і "Бастіон", частина з яких може атакувати цілі і на землі. Автори доповіді дійшли висновку, що проведення поруч з прибалтійськими межами великомасштабних "раптових" навчань означає, що Росія орієнтується на швидкі військові дії.
"Росія на даний момент здатна почати бойові дії проти країн Балтії протягом 24-48 годин. РФ прагне створити в регіоні військовий потенціал, з яким можна буде виконати військову операцію без тривалого підготовчого періоду, обмежуючи здатність противника ефективно реагувати", - йдеться в доповіді.
Литовська розвідка окремо підкреслює проведення білорусько-російських навчань "Захід-2017", які заплановані на вересень, і стверджує, що "цілком ймовірно, що кількість учасників навчань буде значно більша, а в сценарії буде закладений збройний конфлікт з НАТО".
Понад 20% українців вважають, що Україну ніколи не будуть готові прийняти у НАТО, це на десять процентних пунктів більше, ніж у 2022 році. Як повідомляє "Європейська правда", такі результати опитування опублікувала компанія Gallu, передають Патріоти Ук...
Командування російської армії кидає в бої на Покровському напрямку піхотні підрозділи. Вони наразі здійснюють атаки без залучення бронетехніки завдяки активному застосуванню ЗСУ дронів.Про це повідомив військовослужбовець 68-ї окремої єгерської бригади...