Занепокоєння у Вільнюсі: У литовській розвідці повідомили, як швидко Путін може розпочати бойові дії проти країн Балтії

РФ прагне створити в регіоні військовий потенціал, з яким можна буде виконати військову операцію без тривалого підготовчого періоду, обмежуючи здатність противника ефективно реагувати, наголосили в розвідці.

Ілюстрація:https://www.ukrinform.ua/

Росія продовжує нарощувати військові сили на кордоні з країнами Балтії та на сьогоднішній день здатна протягом 24-48 годин почати бойові дії проти них. Про це йдеться в спільному звіті Державного департаменту безпеки Литви і департаменту військової розвідки Міноборони, повідомляють Патріоти України з посиланням на Delfi.

У звіті дається оцінка загроз національній безпеці, причому литовська розвідка висловила заклопотаність помітним зміцненням режиму Володимира Путіна. Головна мета Кремля в цьому році, на думку спецслужб, - забезпечити стабільність режиму і створити сприятливі умови для переобрання Путіна на новий термін.

"Посилення процесів внутрішнього контролю підвищує ймовірність того, що Росія буде проводити агресивну зовнішню політику, яка ефективно компенсує потенційне суспільне невдоволення соціально-економічною ситуацією", - йдеться в доповіді. Згідно з доповіддю, найбільш гострою проблемою Росії є навіть не фінансування переозброєння, а нестача кадрів - протягом декількох років Західний військовий округ РФ повинен сформувати три нових бригади, але їм не вистачає людей.

Поки Росія вирішує проблему шляхом формування батальйонних тактичних груп, кожна з яких складається з 700-800 військових з хорошою підготовкою. Число таких груп швидко зростає - в 2015 році їх було 66, в минулому році - 96, а в цьому році - 115. У наступному році це число планується збільшити до 125 батальйонних тактичних груп, які будуть мати підтримку артилерії і танкових військ.

Крім того, відбувається подальше зміцнення російського військового угрупування в Калінінградській області, де на постійній основі розгорнуті ракетні комплекси "Іскандер", корвети з крилатими ракетами "Калібр", берегові ракетні комплекси "Бал" і "Бастіон", частина з яких може атакувати цілі і на землі. Автори доповіді дійшли висновку, що проведення поруч з прибалтійськими межами великомасштабних "раптових" навчань означає, що Росія орієнтується на швидкі військові дії.

"Росія на даний момент здатна почати бойові дії проти країн Балтії протягом 24-48 годин. РФ прагне створити в регіоні військовий потенціал, з яким можна буде виконати військову операцію без тривалого підготовчого періоду, обмежуючи здатність противника ефективно реагувати", - йдеться в доповіді.

Литовська розвідка окремо підкреслює проведення білорусько-російських навчань "Захід-2017", які заплановані на вересень, і стверджує, що "цілком ймовірно, що кількість учасників навчань буде значно більша, а в сценарії буде закладений збройний конфлікт з НАТО".

Виробництво "шахедів" під загрозою: В Ірані спалахнула пожежа на заводі міноборони (відео)

п’ятниця, 29 вересень 2023, 7:26

У четвер, 28 вересня, спалахнула пожежа у столиці Ірану. Вогонь охопив завод, що належить міністерству оборони. Про це повідомляє AP. Засоби масової інформації повідомили про вибух та пожежу на заводі, який спеціалізується на виробництві автомобільних ...

"Ну що, недорогі сусіди, як вам блекаут у Курську та області? Виявляється, в цю гру можна грати удвох - і тепер саме так і буде", - Сазонов

п’ятниця, 29 вересень 2023, 6:44

"Ну що, недорогі сусіди. Як вам блекаут у Курську та області? Так, в цю гру можна грати удвох. І тепер буде саме так. Відповідь чекати довго не доведеться. Росіяни знову погрожують обстрілами енергетичної інфраструктуру України? Добре. Служба Безпеки в...