Занепокоєння у Вільнюсі: У литовській розвідці повідомили, як швидко Путін може розпочати бойові дії проти країн Балтії

РФ прагне створити в регіоні військовий потенціал, з яким можна буде виконати військову операцію без тривалого підготовчого періоду, обмежуючи здатність противника ефективно реагувати, наголосили в розвідці.

Ілюстрація:https://www.ukrinform.ua/

Росія продовжує нарощувати військові сили на кордоні з країнами Балтії та на сьогоднішній день здатна протягом 24-48 годин почати бойові дії проти них. Про це йдеться в спільному звіті Державного департаменту безпеки Литви і департаменту військової розвідки Міноборони, повідомляють Патріоти України з посиланням на Delfi.

У звіті дається оцінка загроз національній безпеці, причому литовська розвідка висловила заклопотаність помітним зміцненням режиму Володимира Путіна. Головна мета Кремля в цьому році, на думку спецслужб, - забезпечити стабільність режиму і створити сприятливі умови для переобрання Путіна на новий термін.

"Посилення процесів внутрішнього контролю підвищує ймовірність того, що Росія буде проводити агресивну зовнішню політику, яка ефективно компенсує потенційне суспільне невдоволення соціально-економічною ситуацією", - йдеться в доповіді. Згідно з доповіддю, найбільш гострою проблемою Росії є навіть не фінансування переозброєння, а нестача кадрів - протягом декількох років Західний військовий округ РФ повинен сформувати три нових бригади, але їм не вистачає людей.

Поки Росія вирішує проблему шляхом формування батальйонних тактичних груп, кожна з яких складається з 700-800 військових з хорошою підготовкою. Число таких груп швидко зростає - в 2015 році їх було 66, в минулому році - 96, а в цьому році - 115. У наступному році це число планується збільшити до 125 батальйонних тактичних груп, які будуть мати підтримку артилерії і танкових військ.

Крім того, відбувається подальше зміцнення російського військового угрупування в Калінінградській області, де на постійній основі розгорнуті ракетні комплекси "Іскандер", корвети з крилатими ракетами "Калібр", берегові ракетні комплекси "Бал" і "Бастіон", частина з яких може атакувати цілі і на землі. Автори доповіді дійшли висновку, що проведення поруч з прибалтійськими межами великомасштабних "раптових" навчань означає, що Росія орієнтується на швидкі військові дії.

"Росія на даний момент здатна почати бойові дії проти країн Балтії протягом 24-48 годин. РФ прагне створити в регіоні військовий потенціал, з яким можна буде виконати військову операцію без тривалого підготовчого періоду, обмежуючи здатність противника ефективно реагувати", - йдеться в доповіді.

Литовська розвідка окремо підкреслює проведення білорусько-російських навчань "Захід-2017", які заплановані на вересень, і стверджує, що "цілком ймовірно, що кількість учасників навчань буде значно більша, а в сценарії буде закладений збройний конфлікт з НАТО".

"Світ і РФ схилятимуть Україну до поступок": Зеленський заявив про небезпечні наслідки у разі падіння Бахмута

середа, 29 березень 2023, 9:56

Якщо країні-агресорці Росії вдасться захопити місто Бахмут на Донеччині, то вона "продасть" це як свою перемогу Заходу, Китаю, Ірану, а також населенню РФ, передають Патріоти України. Російський диктатор Володимир Путін у разі падіння Бахмута може спри...

Ще один російський бомбардувальник "долітався": У Повітряних силах заявили про збиття Су-24 під Бахмутом

середа, 29 березень 2023, 9:30

У Повітряних силах Збройних сил України підтверджують знищення російського бомбардувальника Су-24М під Бахмутом на Донеччини. Про це ПС ЗСУ повідомили в Telegram, передають Патріоти України. "28 березня 2023 року підрозділи зенітних ракетних військ Пов...