"Здрасьте, приехали!" - В Amnesty International заявили, що заборона КПУ суперечить ідеалам Євромайдану

У правозахисній організації заявляють, що заборона Комуністичної партії відкидає Україну назад на її шляху до реформування та поваги до прав людини.

Amnesty International заявляє, що заборона комуністичної партії є кричущим порушенням свободи самовираження. Ілюстрація:ukrnationalism.com

В Amnesty International заявили, що заборона Комуністичної партії в Україні є кричущим порушенням свободи самовираження та об’єднання, небезпечним прецедентом та порушенням ідеалів Євромайдану і має бути негайно скасована. Про це повідомляється на сайті Amnesty International Ukraine, передають Патріоти України.

Вільне вираження власної думки, "особливо якщо вона суперечить провладній позиції", було одним із ідеалів Євромайдану, заявив Джон Далхаусен, директор Amnesty International в Європі та Центральній Азії."Переслідування Комуністичної партії суперечить цим ідеалам", - наголосив він.

У правозахисній організації також вважають, що заборона Комуністичної партії України виключно через її назву та використання радянської символіки порушує право на свободу самовираження та об’єднання і встановлює небезпечний прецедент для українського політичного життя.

"Заборона Комуністичної партії України запровадила небезпечний прецедент. Цей крок відкидає Україну назад на її шляху до реформування та поваги до прав людини", - заявив директор Amnesty International в Європі та Центральній Азії.

Далхаусен наголосив, що забороною КПУ влада використовує ті самі "драконівські методи", що і радянська влада задля придушення інакомислення.

"Сьогоднішнє рішення може розглядатися його прибічниками як боротьба з пережитками радянського минулого. Насправді ж, ефект цього рішення абсолютно протилежний, оскільки було використано ті ж самі драконівські заходи щодо придушення інакомислення", - вважає він.

Нагадаємо, 16 грудня Київський окружний адміністративний суд заборонив діяльність Комуністичної партії України, задовольнивши позов Міністерства юстиції України у повному обсязі.

Буде скрепам горе: Експерт назвав "трійцю" ракет, здатну рознести російський флот (відео)

субота, 2 липень 2022, 8:15

Франція вивчає можливість передачі Україні ракет Exocet - одних з найпоширеніших у світі протикорабельних ракет. Журналісти проекту FreeДом нагадали, що Exocet розроблена французькою фірмою "Аеропасьяль", передають Патріоти України. "Ракета характериз...

"Жест доброї волі" триває: ЗСУ продовжують "зачистку" острова Зміїного: знищено чимало техніки РФ

субота, 2 липень 2022, 7:56

На острові Зміїному, житлові споруди якого утворюють селище Біле Ізмаїльського району Одеської області, українські захисники додатково знищили партію техніки російських окупантів. Про це повідомив речник Одеської військової адміністрації Сергій Братчук...