"Здрасьте, приехали!" - В Amnesty International заявили, що заборона КПУ суперечить ідеалам Євромайдану

У правозахисній організації заявляють, що заборона Комуністичної партії відкидає Україну назад на її шляху до реформування та поваги до прав людини.

Amnesty International заявляє, що заборона комуністичної партії є кричущим порушенням свободи самовираження. Ілюстрація:ukrnationalism.com

В Amnesty International заявили, що заборона Комуністичної партії в Україні є кричущим порушенням свободи самовираження та об’єднання, небезпечним прецедентом та порушенням ідеалів Євромайдану і має бути негайно скасована. Про це повідомляється на сайті Amnesty International Ukraine, передають Патріоти України.

Вільне вираження власної думки, "особливо якщо вона суперечить провладній позиції", було одним із ідеалів Євромайдану, заявив Джон Далхаусен, директор Amnesty International в Європі та Центральній Азії."Переслідування Комуністичної партії суперечить цим ідеалам", - наголосив він.

У правозахисній організації також вважають, що заборона Комуністичної партії України виключно через її назву та використання радянської символіки порушує право на свободу самовираження та об’єднання і встановлює небезпечний прецедент для українського політичного життя.

"Заборона Комуністичної партії України запровадила небезпечний прецедент. Цей крок відкидає Україну назад на її шляху до реформування та поваги до прав людини", - заявив директор Amnesty International в Європі та Центральній Азії.

Далхаусен наголосив, що забороною КПУ влада використовує ті самі "драконівські методи", що і радянська влада задля придушення інакомислення.

"Сьогоднішнє рішення може розглядатися його прибічниками як боротьба з пережитками радянського минулого. Насправді ж, ефект цього рішення абсолютно протилежний, оскільки було використано ті ж самі драконівські заходи щодо придушення інакомислення", - вважає він.

Нагадаємо, 16 грудня Київський окружний адміністративний суд заборонив діяльність Комуністичної партії України, задовольнивши позов Міністерства юстиції України у повному обсязі.

З думками про путіна: Ердоган і собі висловився щодо надання Україні західних важких танків Leopard 2 та M1 Abrams

четвер, 2 лютий 2023, 1:55

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган із пересторогою оцінив рішення США й країн Європи направити в Україну бойові танки для підтримки її обороноздатності на тлі повномасштабного вторгнення РФ. Про це Ердоган сказав в інтерв’ю телеканалу TRT в середу...

"Одного під'їзду немає, чути крики про допомогу": Окупанти вдруге за добу вдарили по Краматорську, є загиблі та поранені (фото)

четвер, 2 лютий 2023, 0:37

"Щонайменше двоє загиблих та семеро поранених - такі наслідки обстрілу Краматорська, зафіксовані на цю хвилину. Дві години тому російські окупанти вдарили ракетою по житловому будинку, розташованому в центрі міста, і повністю його зруйнували", - йдетьс...