Жертви зомбоящика: Росіяни вважають головними ворогами США, Україну та Туреччину, а дружба з Китаєм обмежилась, - соцопитування

Головні друзі мешканців РФ - Білорусь і Казахстан.

Кремлівська пропаганда дає свої результати. Фото: 112.ua.

Головними ворогами Росії жителі країни вважають США, Україну та Туреччину. Такі результати останнього опитування "Левада-центру", присвяченого ставленню росіян до інших країн, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Найбільш вороже до Росії налаштовані США, вважають 72% росіян. Друге місце з найвищим показником за всю історію спостережень займає Україна – 48% (ще в 2015 р. так вважали 37%). Третьою недружньою країною є Туреччина: якщо у 2015 р. так думав 1% опитаних, то в цьому році – 29%.

В той же час головними друзями росіяни вважають Білорусь (50%), Казахстан (39%) і Китай (34%). При цьому рік тому Китай назвали другом 43% росіян. Зате в цьому році 10% опитаних вважають дружньою країною Сирію, в 2015 р. так вважали лише 2%.

Більшість росіян, як і раніше, погано ставляться до США (70%) і Євросоюзу (62%). Тільки 24% опитаних висловлюються за членство Росії в ЄС, в серпні 2009 р. за це виступали 53%.

Найгірші відносини з США та ЄС були на початку 2015 р., з тих пір ситуація стабілізувалася, але в травні цього року знову відбулося погіршення, говорить заступник директора "Левада-центру" Олексій Гражданкін: "Мабуть, святкування Дня Перемоги, образа, що країни Заходу не рахуються з роллю Росії в перемозі, погіршують відносини – інших обставин немає".

Головним ворогом росіяни вважають США, відносини з Україною оцінюються як стабільно погані з 2014 р., хоча з березня цього року їх оцінюють все гірше, уточнює Гражданкін: "При цьому все більше росіян вважають Україну ворогом, оскільки конфлікт не вирішується, через це є проблеми іміджу Росії, які позначаються і на житті простих росіян – падіння курсу рубля, неможливість поїздок за кордон".

Туреччина увірвався в трійку супротивників після збитого в листопаді бомбардувальника, якщо конфлікт не буде вирішено, то ставлення до неї буде погіршуватися і далі, прогнозує соціолог. У відносинах з Китаєм відбувається розчарування – ніяких наслідків цієї дружби росіяни не бачать, каже Гражданкін.

"Ставлення до країн визначається тим, що показує телебачення, оскільки більшість росіян ніколи не виїжджали за кордон", – каже політолог Дмитро Орєшкін. Відповіді на питання про зростання цін або безробіття – це один рівень відповідей, у людей є в цьому досвід, а відповіді на питання про ставлення до США складаються з того, що говорять по телевізору. "Щоб судження змінилися, потрібно або побачити, як все влаштовано насправді, що майже неможливо, або щоб змінилася точка зору, яку транслює телебачення", - вважає політолог.

"Коли немає сирени – працюємо й служимо": Зеленський прокоментував вихідний у Раді, нардеп відреагував

п’ятниця, 22 листопад 2024, 21:30

Протокол безпеки в Україні не змінився і, якщо немає повітряної тривоги, усі мають працювати. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні 22 листопада, яке опублікували у Facebook, передають Патріоти України. За його слов...

"Атака на наш суверенітет": Сійярто обурений американськими санкціями проти "Газпромбанку"

п’ятниця, 22 листопад 2024, 20:55

Запроваджені США санкції проти «Газпромбанку» ставлять під загрозу енергетичну безпеку деяких країн Центральної Європи. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bloomberg. За словами ...