Жертви зомбоящика: Росіяни вважають головними ворогами США, Україну та Туреччину, а дружба з Китаєм обмежилась, - соцопитування

Головні друзі мешканців РФ - Білорусь і Казахстан.

Кремлівська пропаганда дає свої результати. Фото: 112.ua.

Головними ворогами Росії жителі країни вважають США, Україну та Туреччину. Такі результати останнього опитування "Левада-центру", присвяченого ставленню росіян до інших країн, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Найбільш вороже до Росії налаштовані США, вважають 72% росіян. Друге місце з найвищим показником за всю історію спостережень займає Україна – 48% (ще в 2015 р. так вважали 37%). Третьою недружньою країною є Туреччина: якщо у 2015 р. так думав 1% опитаних, то в цьому році – 29%.

В той же час головними друзями росіяни вважають Білорусь (50%), Казахстан (39%) і Китай (34%). При цьому рік тому Китай назвали другом 43% росіян. Зате в цьому році 10% опитаних вважають дружньою країною Сирію, в 2015 р. так вважали лише 2%.

Більшість росіян, як і раніше, погано ставляться до США (70%) і Євросоюзу (62%). Тільки 24% опитаних висловлюються за членство Росії в ЄС, в серпні 2009 р. за це виступали 53%.

Найгірші відносини з США та ЄС були на початку 2015 р., з тих пір ситуація стабілізувалася, але в травні цього року знову відбулося погіршення, говорить заступник директора "Левада-центру" Олексій Гражданкін: "Мабуть, святкування Дня Перемоги, образа, що країни Заходу не рахуються з роллю Росії в перемозі, погіршують відносини – інших обставин немає".

Головним ворогом росіяни вважають США, відносини з Україною оцінюються як стабільно погані з 2014 р., хоча з березня цього року їх оцінюють все гірше, уточнює Гражданкін: "При цьому все більше росіян вважають Україну ворогом, оскільки конфлікт не вирішується, через це є проблеми іміджу Росії, які позначаються і на житті простих росіян – падіння курсу рубля, неможливість поїздок за кордон".

Туреччина увірвався в трійку супротивників після збитого в листопаді бомбардувальника, якщо конфлікт не буде вирішено, то ставлення до неї буде погіршуватися і далі, прогнозує соціолог. У відносинах з Китаєм відбувається розчарування – ніяких наслідків цієї дружби росіяни не бачать, каже Гражданкін.

"Ставлення до країн визначається тим, що показує телебачення, оскільки більшість росіян ніколи не виїжджали за кордон", – каже політолог Дмитро Орєшкін. Відповіді на питання про зростання цін або безробіття – це один рівень відповідей, у людей є в цьому досвід, а відповіді на питання про ставлення до США складаються з того, що говорять по телевізору. "Щоб судження змінилися, потрібно або побачити, як все влаштовано насправді, що майже неможливо, або щоб змінилася точка зору, яку транслює телебачення", - вважає політолог.

Кажуть, що чекають "сигналів": У Кремлі зробили заяву про "готовність до прямих переговорів"

понеділок, 28 квітень 2025, 11:28

Агресорка Росія нібито чекає від Києва на сигнал про поновлення прямих переговорів. Мовляв, Москва до цього готова. Про це цинічно заявив речник Кремля Дмитро Пєсков, передають Патріоти України. Речник “фюрера” нахабно каже, мовляв, сигнал про готовніс...

Навіть не приховує: Путін подякував Кім Чен Ину за те, що той направив свої війська на війну з Україною

понеділок, 28 квітень 2025, 10:56

Російський диктатор Володимир Путін подякував за допомогу північнокорейським військовим, як брали участь у бойових діях у Курській області. Про це повідомляють російські ЗМІ, передають Патріоти України. "Віддаємо належне героїзму, високому рівню спеціа...