Віце-президент США Джозеф Байден відвідає Україну з дводенним візитом 7–8 грудня, під час якого зробить безпрецедентний виступ в українському парламенті. Від візиту Байдена в Україні очікують жорсткої розмови з вищим керівництвом країни задля надання серйозного поштовху реформам і зокрема боротьбі з корупцією та приборканню олігархів.
Також у Києві сподіваються на вияв чіткої підтримки Києву, який протистоїть російській агресії на сході країни. Кульмінацією дводенного візиту стане його виступ у Верховній Раді у вівторок. В інтерв’ю Радіо Свобода голова парламентського комітету у закордонних справах Ганна Гопко висловила сподівання, що Байден проведе «серйозну розмову», коли матиме зустрічі з президентом Петром Порошенком та прем’єром Арсенієм Яценюком, повідомляють Патріоти України.
"Ми очікуємо від візиту віце-президента США Джозефа Байдена дуже жорсткої розмови і дуже чітких вимог щодо конкретних реформ. Не обіцянок, а конкретних результатів.
Має бути чітка розмова з нашим топ-керівництвом, бо дуже часто, коли використовують гасло "єдності", але при цьому не забезпечують результатів чи змін в суспільстві, на які очікують люди, то така "єдність" працює проти держави", – каже Гопко.
"Також має бути серйозна розмова з українськими олігархами і політиками-бізнесменами, які використовують своє становище для того, щоби робити бізнес як завжди – дерибанити бюджет. Такого вже в Україні не має бути, інакше їх треба зробити нев’їздними в цивілізований світ", – додає вона.
Як очікується, Байден приїздить до Києва не з порожніми руками. Прогнозують, що він може оголосити про виділення Україні пакету допомоги на проведення реформ – навіть цифру називають – 300 мільйонів доларів, але це офіційно наразі не підтверджується.
Однак це не означає, що Вашингтон «гатить» гроші в Україну, не питаючи про результат. «Це фактично інспекційна поїздка. Не секрет, що МВФ значною мірою дотується США, і фактично Україна живе за рахунок американських платників податків.
Тому Ганна Гопко теж наголошує на кадровому аспекті візиту Байдена. "Ми також розраховуємо на кадрові зміни, які мають бути в прокуратурі, в правоохоронних органах, де мають бути соціальні ліфти. Чесні, професійні люди мають займати державні посади і брати на себе відповідальність.
Чи це Міністерство оборони, чи Генпрокуратура", – вважає чільний депутат. "І ми очікуємо, що (під час візиту Байдена) будуть виставлені дуже чіткі крайні терміни – коли запрацює Агенція з питань запобігання корупції, Антикорупційне бюро і Державне бюро розслідувань.
Це ті інституції, в які вкладено дуже багато законодавчих зусиль. Тепер час їх виконувати і показати людям, що боротьба з корупцією – це не обіцянки, а справжня реальність", – додає Гопко.
Сценарій того, що з часом Україна отримає кордони 1991 року, стає дедалі реальнішим. Тому що наступний президент США Дональд США заходить у сильну переговорну позицію з Росією. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів політтехнолог Тарас ...
Співробітники імміграційної та митної поліції США планують масштабну операцію з припинення діяльності іммігрантів у країні. Посилення арештів почнеться після інавгурації Дональда Трампа, передають Патріоти України з посиланням на NBC News, CBS News і A...