У місцевому парламенті 18 травня відбудеться голосування про визнання окупованого Криму частиною Росії. Одночасно депутати проголосують за зняття антиросійських санкцій. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Диалог.
Відповідну резолюцію в регіональний парламент внесли 25 депутатів, серед яких лідери трьох найбільших фракцій. Це становить майже половину від загальної кількості членів венеціанського "парламенту", який насправді є просто громадською організацією. Ініціатор резолюції, Стефано Вальдегамбрі, неодноразово відвідував анексований Крим і активно захищає інтереси Кремля. Антиросійські санкції - це помилка, Крим має право на самовизначення, принципи подвійних стандартів, аналогія з Косово - ось набір штампів російської пропаганди, якими оперує італійський політик.
Є у Вальдегамбрі й зрозуміліші італійцям економічні обґрунтування прийняття резолюції. Через зниження товарообігу між Італією і Росією, який скоротився на третину після введення санкцій, одним з найбільш постраждалих виявився саме регіон Венето, чиї збитки склали майже 700 млн євро. Відповідні санкції, введені Москвою, в свою чергу вдарили по місцевим виробникам м'яса, овочів і фруктів, через що багато сільськогосподарських підприємств опинилися в кризі. У разі позитивних результатів голосування Венеція може стати першим регіоном Європи, одобрившим російську окупацію і анексію Криму.
Сенсаційну новину достатньо швидко спростували і пояснили, що за нею стоять венеціанські сепаратисти та агенти Кремля. Насправді в області Венето, як і в будь-якій іншій з 20 областей Італії, немає парламенту і парламентаріїв, а є обласна рада, до якої входять 50 радників. Троє з них дійсно постійно катаються в Крим. Як зазначив блогер Андрій Мальгін з цього приводу, Венеціанська Республіка, а разом з нею її парламент, припинили існування в 1797 році.
"Спасибі Наполеону Бонапарту. Те, що називається "парламент Венеції" - це сепаратистська громадська організація, яка виступає за відділення Венеції від Італії", - зазначив він у своєму блозі на сайті Каспаров.ru.
Україна суттєво наростила виробництво власної самохідної артилерійської установки (САУ) "Богдана 2С22". Якщо у 2023 році на місяць виготовляли близько шести одиниць, то зараз – вже до 36. Про це повідомляє видання Army Technology з посиланням на джерел...
У Сполучених Штатів немає реальних механізмів для того, щоб отримати контроль над окупованою російськими загарбниками Запорізькою АЕС, зокрема й зон навколо станції. Таку думку в етері Еспресо висловила експертка з питань ядерної енергетики та ядерної ...