​Зупинити масові вбивства цивільних: Незважаючи на істерику Кремля та Дамаску Генасамблея ООН прийняла резолюцію про негайно припинення бомбардування Алеппо

9 грудня Генеральна Асамблея більшістю голосів прийняла резолюцію, що закликає до негайного припинення вогню і неприцільних бомбардувань. Крім країн асадівської коаліції заперечення висловили такі «відомі демократії» як Північна Корея, Куба, Зімбабве.

Проект резолюції був представлений 74 країнами під керівництвом Канади. «За» проголосували 122 держави, «проти» - лише 13 держав, ще 36 утрималися, зазначають Патріоти України.

Схвалена резолюція закликає до негайного припинення бойових дій в Алеппо і захисту мирного населення, вимагає від усіх сторін дотримуватися норм міжнародного права. Вона також закликає Раду Безпеки ООН «і надалі з усією відповідальністю» домагатися підтримання миру і безпеки в Алеппо і з цією метою вжити додаткових заходів щодо врегулювання кризи.

Прийнята Генасамблеєю ООН резолюція не має юридично зобов'язуючої сили, однак демонструє невдоволення світової спільноти, що наростає, з приводу нездатності Ради Безпеки ООН домовитися про врегулювання конфлікту в Сирії. Радбез до сих пір не зміг навіть прийняти резолюцію із закликом про припинення вогню в громадянській війні в Сирії, головним чином через позицію Росії, яка не бажає тиснути на сирійського президента Башара Асада.

У п'ятницю Росія знову проголосувала на Генасамблеї ООН проти припинення вогню в Алеппо, пославшись на те, що в цьому документі не достатньо чітко позначена роль терористів в сирійському конфлікті. Крім Росії, проти резолюції Генасамблеї проголосували також.

Підіграє Путіну: Союзники США стурбовані "мирним планом" Трампа з територіальними поступками РФ, - CNN

субота, 26 квітень 2025, 0:10

CNN з посиланням на джерела пише, що союзники Сполучених Штатів стурбовані "мирним планом" Дональда Трампа щодо України, який передбачає територіальні поступки, включно з Кримом, на користь Росії, передають Патріоти України. Мовник з посилання на неназ...

США провокують "розкол": Статус Криму може створити серйозну дипломатичну кризу в НАТО, - FT

п’ятниця, 25 квітень 2025, 23:55

Деякі європейські посадовці побоюються, що розбіжності щодо одностороннього проєкту "мирної угоди" адміністрації Трампа, який передбачає визнання Сполученими Штатами Криму частиною Росії, підірвуть трансатлантичну безпеку і навіть зірвуть саміт НАТО на...