Проект резолюції був представлений 74 країнами під керівництвом Канади. «За» проголосували 122 держави, «проти» - лише 13 держав, ще 36 утрималися, зазначають Патріоти України.
Схвалена резолюція закликає до негайного припинення бойових дій в Алеппо і захисту мирного населення, вимагає від усіх сторін дотримуватися норм міжнародного права. Вона також закликає Раду Безпеки ООН «і надалі з усією відповідальністю» домагатися підтримання миру і безпеки в Алеппо і з цією метою вжити додаткових заходів щодо врегулювання кризи.
Прийнята Генасамблеєю ООН резолюція не має юридично зобов'язуючої сили, однак демонструє невдоволення світової спільноти, що наростає, з приводу нездатності Ради Безпеки ООН домовитися про врегулювання конфлікту в Сирії. Радбез до сих пір не зміг навіть прийняти резолюцію із закликом про припинення вогню в громадянській війні в Сирії, головним чином через позицію Росії, яка не бажає тиснути на сирійського президента Башара Асада.
У п'ятницю Росія знову проголосувала на Генасамблеї ООН проти припинення вогню в Алеппо, пославшись на те, що в цьому документі не достатньо чітко позначена роль терористів в сирійському конфлікті. Крім Росії, проти резолюції Генасамблеї проголосували також.
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали:
Російський диктатор Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан підписали договір про "всеосяжне стратегічне партнерство", але це жодним чином не вплине на війну РФ проти України. Таку думку в етері РБК-Україна політтехнолог Тарас Загородній, передають Па...