16 років безвиході: Звільнена з трудового рабства жінка поділилася історією багаторічних страждань (відео)

За словами звільненої, її в певний момент практично ізолювали від решти світу і погрожували "здати в психушку", якщо вона вийде за периметр, а її мучителька Ірина "отримувала задоволення від того, що робила".

Олена Ширякіна 16 років провела у рабстві. Фото:https://gazeta.uaЗвільнена з рабства 52-річна Олена Ширякіна, яку 16 років утримували на дачі в селі Черевки Згурівського району Київської області, розповіла про пережите. Своєю історією вона поділилася в інтерв'ю Gazeta.ua, передають Патріоти України.

Ширякіна переїхала до Києва з російського Волгограда в 1996 році, отримала громадянство і вийшла заміж за військового, від якого народила сина Дмитра. Кілька років по тому подружжя розійшлося.

Тодішні сусіди жінки Віталій та Ірина Ємчук запропонували їй відправитися на заробітки за кордон.

"Десь у 2002 році Іра Ємчук запропонувала мені поїхати на заробітки в Іспанію. Говорила, що там я швидко зароблю на квартиру в Києві. Але сказала, що для цього потрібно 9 тисяч доларів. Я була перекладачем на будівництві німецького посольства, тому гроші за рік на документи набрала. Відправила до мами Дімку, а сам жила у подруги. Чекала, поки зроблять документи. Процес затягнувся. Іра запропонувала цей час пожити у неї на дачі", - розповіла вона.

Ширякіна пояснила, що вірила Ємчукам, що вони відправлять її на заробітки. "Все ж колишня сусідка. Я коли приїхала до них в Черевки, то там був рай. Яблуневий сад, свіжі овочі", - розповіла вона.

Спершу жінка допомагала Ємчукам на городі за власною ініціативою, оскільки їй не було чим зайнятися.

"Але з часом обсяг робіт все збільшувався і збільшувався з різних причин. Там більше перців посадили, там помідорів і огірків. А мені кажуть, ніби все вирішується питання, щоб я могла виїхати на заробітки ... А мамі правди сказати не можу. Тому що знаю, що у неї буде серцевий напад. їй кажу, що працюю в Іспанії. Допомагати їй грошима не можу, тому що тут роблю внесок на квартиру, яку я в Києві ніби будую. Маму обманюю, Дімку обманюю", - продовжила Ширякіна.

Як зізналася звільнена, насильно її не утримували - у неї просто не було грошей на дорогу. Також їй не давало спокою почуття сорому перед рідними, і повертатися в Волгоград вона не хотіла.

"Я просто не могла виїхати. У мене в гаманці навіть грошей не було. Не було можливості навіть вийти на дорогу і сісти на автобус. Куди я поїду? Брату сказати, що я не в Іспанії, а у Ємчуків на дачі? Я зараз розумію, що якби я з ним зв'язалася, він би зрозумів, що це афера", - пояснила вона.

За словами Ширякіної, в 2013 році Ємчук запропонувала їй купити будинок і з'їхатися з мамою і сином в Україні. Мати продала квартиру в Волгограді і передала 30 тисяч доларів через Ірину, яка нібито купила будинок в Полтавській області.

"Але виникли проблеми, тому що будинок був як би під заставою і на мене наклали штраф в 15 тисяч доларів. І Ємчук як би заплатили його. За це повинна була відпрацювати їм на городі", - розповіла жінка.

"Після мого звільнення брат розповів: 18 травня 2014 року був дзвінок о 20:30 мамі. Нібито я дзвонила з Іспанії. І було сказано - ми не можемо поки разом жити. Це стало останньою краплею. О 20:45 мама вже була мертва від розриву серця. Але я не дзвонила. я навіть не знала, що вона померла", - додала вона.

За словами звільненої, її в певний момент практично ізолювали від решти світу і погрожували "здати в психушку", якщо вийде за периметр, а її мучителька Ірина "отримувала задоволення від того, що робила".

Ширякіна також пояснила, що в сарай, де її знайшли, її помістили незадовго до звільнення.

"У будинку, де я раніше жила, не було печі. Обігрівали електричним каміном. Мені стали говорити, що це дорого. В сарай переселили, бо не виконувала норми на городі. Я себе там почувала рабинею", - заявила вона.

Хіти тижня. Епоха шостого вимирання: Відомий вчений розповів, як загине людство (відео)

середа, 19 лютий 2020, 4:00

Російський вчений і кандидат біологічних наук Ілля Колмановський заявив, що ми зараз живемо в епоху найбільшого вимирання життя. Про це він розповів в інтерв'ю Ірині Шихман для програми "А поговорить?" на YouTube-каналі, передають Патріоти України. "Вч...

Хіти тижня. Харчуються радіацією: У Чорнобилі процвітає новий вид організмів-мутантів

середа, 19 лютий 2020, 3:00

За останні роки було зареєстровано 98 видів грибів, які навчилися харчуватися радіацією і спокійно себе почувають поряд з пошкодженим реактором. У Чорнобилі реактор буквально оточили організми, які харчуються радіацією. Як вони пристосувалися до такого...