19 серпня православні відзначають Другий Спас. Також в цей день за церковним календарем православні християни відзначають велике свято - Преображення Господнє, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Відомо, що день Яблучного Спаса 19 серпня вважається офіційним закінченням літа і приходом осені - після нього ночі стають холодними, і настає пора збору врожаю.
Як і будь-яке церковне свято Яблучний Спас має свої звичаї і традиції. Однак, є і заборони.
Що не можна робити на Яблучний спас:
Їсти яблука до Яблучного Спаса, особливо ця заборона стосувалася жінок - не можна. Зв'язано з цим сумне повір'я - якщо в родині померла дитина, а його мати їла яблука до Яблучного Спаса, вона не отримає гостинець на тому світі.
Також на Другий Спас заборонено виконувати будь-які роботи, крім приготування їжі і збору врожаю: не можна шити, в'язати, займатися прибиранням і будівельними роботами: "Хто на Спаса шиє - до кінця днів сльози лиє".
Також не варто забувати, що йде Успенський піст. Не можна розважатися, їсти м'ясо, яйця, жирну їжу, і все, що викликає залежність. До таких продуктів церква відносить каву, чай, алкоголь і т.д.
Успенський піст починається в день святкування Маковія, Медовий Спас 2016 відзначали 14 серпня, і закінчується він на Успіння Божої Матері 27 серпня.
А ще в цей день не можна вбивати комах - вважається, якщо муха сіла на руку двічі - весь рік вам буде супроводжувати удача. При цьому важливо комаху не проганяти, а дочекатися, поки вона сама полетить.
Жовтневий районний суд Харкова засудив до 7 років позбавлення волі місцевого жителя, який відібрав у підлітків панаму мультикам та піксельну куртку. Подробиці справи стали відомі з вироку суду від 21 квітня 2025 року, передають Патріоти України. Інциде...
Українка розповіла про землетрус в Болгарії, порівнявши страх із тим, що можна відчути під час ракетних атак. Про це Олена Новацька написала в Facebook, передають Патріоти України. Жінка зізнається, що вперше на власні очі побачила, як хитаються стіни ...