На пероні Київського вокзалу військові Нацгвардії чекають на особливих гостей. От-от приїдуть ті, хто кілька місяців допомагав українським захисникам нести службу на сході. Історія їхньої незвичайної дружби почалася ще 2015-го. Тоді околиці села Роздолівка Бахмутського району приїхали захищати від бойовиків військовослужбовці артилерійського дивізіону Нацгвардії. Громада села взялася допомагати воякам: теплим одягом, домашніми стравами, а у вихідні ще й дитячими концертами.
Павло Жицький, заступник командира артилерійського дивізіону НГУ, згадує: "Ми дуже здружилися з місцевими мешканцями, які мають чітку українську позицію щодо всіх подій, які відбуваються зараз на Сході. Це справжні патріоти України – від малечі до старожилів цього села. Вони допомагали нам чим могли".
Тепер Роздолівській громаді військовики пообіцяли показати столицю. Усе за чітким планом: з вокзалу – до головного управління Нацгвардії, сніданок, зустріч із командуванням, похід до музею НГУ, театр, екскурсія та концерт. Першими враженнями одразу діляться гості.
Євгенія Шаповалова каже: "Насамперед нас дуже гарно зустріли. Мені вже дуже все подобається. Я вперше відвідала музей Нацгвардії, де дуже все сподобалося. Взагалі вражає мужність цих хлопців". Від початку бойових дій в Україні село Роздолівка опинилося в зоні ризику. Усього за кілька кілометрів від нього базувалися бойовики. Із приходом артдивізіону Нацгвардії, розповідає сільський голова Оксана Боровикова, село повернулося до звичного ритму життя, з відчуттям захищеності. Оксана Боровикова нині підкреслює: "Наші околиці були надійно захищені воїнами Національної гвардії. Ми розуміли, що якщо вони знаходяться поряд із нами, ми можемо спати спокійно".
Не лише обороняти, а й допомагати мирним мешканцям у зоні бойових дій – завдання Національної гвардії. Ярослав Сподар, заступник командувача НГУ, каже: "Завдання ставили перед особовим складом, який знаходяться там, в зоні АТО, – це налагодити тісні взаємостосунки з населенням. Перш за все всіма можливими засобами їм допомагати. Для чого це все робиться? Для того, щоби місцеве населення зрозуміло, що військовий – це не той, хто стріляє, а той, хто допомагає і захищає". Це вже не перший приїзд до столиці селян із Роздолівки. Торік Київ відвідали 30 дітей та вчителів із цього населеного пункту.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він у реальному часі відповідає людям на їхні запитання. Про це повідомили у The Guardian, передають Патріоти України. Інсталяц...
Починаючи з 4 жовтня 2024 року, поліція Хмельницької області розслідує ймовірне декларування недостовірної інформації з боку чоловіка голови МСЕК Хмельниччини Володимира Крупи, передають Патріоти України. Поки Володимиру Крупі правоохоронці не оголошув...