30 червня в італійському місті Болонья був заарештований за підозрою в причетності до вбивства на Донбасі фоторепортера Андреа Роккеллі український доброволець Віталій Марків. У ГПУ заявили, що вже звернулися до влади Італії з вимогою надання ґрунтовних доказів провини Марківа або його негайного звільнення. Видання InfoResist розповідає, що відомо про добровольця Віталія Марківа, передають Патріоти України.
Віталій Марків є чинним заступником командира взводу в батальйоні Національної гвардії України імені генерала Сергія Кульчицького.
Військовий родом з міста Хорост Тернопільській області. В Італію Марків поїхав разом з мамою і сестрою в 2003 році, там він закінчив технічний коледж.
До того як піти в добровольці, Віталій працював в Італії діджеєм, тренером з боді-білдингу. Активно займається спортом і любить літати на парашутах.
Віталій Марків про Майдан
У грудні 2013 року Марків вирішив поїхати в Україну, щоб підтримати людей, які вийшли на Майдан. Потім він став активістом, був в Самообороні Майдану, 5-сотня.
"Мене дуже сильно вразило все: події і люди. Багато різного народу. Це так захопило! Дуже патріотичний настрій у людей, всі стояли за одне. Тоді не було ніяких політичних партій, а була просто воля народу. Мене одночасно і дивувало, і було дуже приємно, що Україна спроможна зібратися разом, коли потрібно, у важкий час. Отже, приказка "Моя хата з краю" втратила свою актуальність.
І так сталося, що потім я став активістом, але в розумних рамках. Ми були в Самообороні Майдану, 5-сотня. Я познайомився зі своєю нинішньою дружиною. Вона прийшла провідати на Майдан. Познайомилися ми в січні, в лютому ми почали зустрічатися, а одружилися в жовтні", - згадує Віталій про події на Майдані.
Про війну
Після подій на Майдані Марків вступив в добровольчий батальйон, який згодом увійшов до складу Національної гвардії.
"Потім після всіх подій на Майдані оголосили набір добровольців в Національну Гвардію, це був перший стрілецький батальйон. Було багато охочих - з Майдану тоді вирушило понад 500 осіб, ми сіли в автобуси на Європейській площі і поїхали на полігон в Нові Петрівці. Там далі було знайомство з нашим генералом Сергієм Петровичем Кульчицьким. Після полігону ми поїхали в Павлоград, Дніпропетровської області, 2-3 тижні ми провели на блок-постах, тому що тоді очікували нападу і прориву сепаратистів на Дніпропетровщину", - розповідав в 2016 році Марків волонтерам фотопроекту "Якби не війна", в якому він брав участь.
Віталій воював під Слов'янськом на горі Карачун. Ходив у рейди разом з бійцями 95-ї бригади. Марків був очевидцем загибелі легендарного генерала Кульчицького.
"Він тоді прилетів на наш блокпост на Карачун. Це сталося на моїх очах, і на очах більшості наших побратимів. Це була дуже важка втрата, неймовірний біль. Всі плакали. Усі. Я теж. Це людина, яка була офіцером з великої літери, командир, дбав про кожного бійця. Він був не просто генералом, він був нашим Батьком", - розповідає Віталій.
Пізніше він підписав контракт про проходження служби в Національній гвардії в батальйоні Кульчицького.
Співробітники з двох різних похоронних бюро побилися прямо на вулиці через тіло чоловіка. Він загинув під час того, як прикрашав свій будинок. Про це повідомило видання Need To Know, передають Патріоти України. Це сталося у Вільяермосі, що розташоване ...
В лісах національного природного парку "Бойківщина" гуляє "карпатський єдиноріг". Дивовижний звір виявився самцем козулі, який втратив свій другий ріг чи взагалі не мав його через аномалію розвитку. Світлини опублікували 1 квітня на Facebook-сторінках ...