"Бояришник" вбиває? У Росії виявили регіон із критичним рівнем генетично хворих

У багатьох мешканців регіону низький інтелект, медики б'ють на сполох.

Ілюстрація: irelandru.com

Один з південних регіонів Росії зіткнувся з генетичною загрозою - там зафіксували аномально високий рівень хворих на фенілкетонурію, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Югополіс".

Це генетичне захворювання викликає інтоксикацію мозку у дітей, впливаючи на їх інтелектуальні здібності.

Завідувач лабораторії ДНК-діагностики ФГБНУ "Медико-генетичний науковий центр" Олександр Поляков повідомив, що "національний менталітет" населення заважав лікарям оцінити масштаб поширення захворювання.

Поляков відмовився відповідати, чи є цим "південним регіоном" регіон на Кавказі, пославшись на професійну етику. За його словами, назвати регіон і етнос повинна місцева влада і регіональне Міністерство охорони здоров'я.

"Думаю, вони все назвуть, коли розроблять план дій по боротьбі із захворюванням", - підкреслив він.

"Коли людина приймає їжу, то разом з нею отримує амінокислоти, в тому числі фенілаланін. Зазвичай організм їх переробляє, але при ФКУ цей процес порушений. Тому необхідний організму фенілаланін накопичується і стає справжньою отрутою: відбувається інтоксикація мозку, через що непоправно страждає інтелект. Цей процес починається з перших днів життя, разом з материнським молоком, яке теж містить фенілаланін. Знижується рівень IQ, дитина не може навчатися в школі, а при найгіршому сценарії - навіть не обслуговує себе в побуті. Так що це вкрай небезпечна хвороба", - додав Поляков.

Нагадаємо, раніше у Томській області Росії 37-річний житель селища Маркелова спалив власну дружину і трьох малолітніх дітей.

Дзвінки неможливі: У роботі одного із мобільних операторів України стався масштабний збій

вівторок, 30 травень 2023, 23:30

В Україні у мобільного оператора Vodafone у вівторок, 30 травня, стався масштабний збій. Користувачі скаржаться на відсутність покриття. Про це йдеться в офіційному повідомленні Vodafone, передають Патріоти України. Клієнти мобільного оператора нарікаю...

Засунули жабу в білизну та відшмагали кропивою: На Хмельниччині підлітки знущалися над малюком

вівторок, 30 травень 2023, 23:00

На Хмельниччині підліток разом із товаришем привʼязав до дерева маленьку дитину та знущався з хлопця. Справа потрапила до суду, передають Патріоти України. Як йдеться у матеріалах справи, 9 жовтня обвинувачений разом зі своїм другом зустріли двох молод...