Це ботанічний заказник, який має статус державної з 1974 року, зазначають Патріоти України. Природоохоронна зона розкинулася в Виноградівському районі Закарпаття, між містом Виноградів та селом Мала Копання. На сьогоднішній день площа заповідної зони нараховує майже 823 гектари. Заказник входить до складу Карпатського біосферного заповідника, повідомляють Патріоти України з посиланням на ua-reporter.com.
На території заказника знаходиться однойменна гора, яка утворена через виверження вулкана. Чорна Гора має висоту в 565 метрів, а входить вона в Вигорлат-Гутинську вулканічну гряду. А так як сама гора відноситься до острівних, то виходить, що вона не є частиною гірського пасма або якогось масиву. З трьох сторін красива гора оточена не менше красивою рівниною, яка відома під назвою Закарпатська низовина. Лише з боку північного схилу Чорна гора має інші гірські піднесення. Краса тут дійсно неймовірна.
Уздовж її схилів, на сході, несе свої води річка Тиса, яка по ходу течії в деяких місцях утворює високі скелясті обриви. Найбільше рослинності в заказнику «Чорна Гора» знаходиться на схилах скелястих гір. Переважно це гаї дуба і бука. Серед чагарників тут можна бачити бирючину, бересклет європейський, глід, дерен і лісової виноград.
Всього ж на території заказника налічується понад 400 видів флори. Що ж стосується фауни, то це так само специфічні працьовиті види, серед яких багато безхребетних. В цілому, «Чорна Гора» - це те місце, яке варто побачити!
РФ на тлі гострого дефіциту в 3,5 раза збільшила імпорт незамінного продукту харчування для десятків мільйонів пересічних підданих Путіна. Росія з початку року порівняно з аналогічним періодом минулого року збільшила імпорт картоплі в 3,5 раза, зі 124,...
Нестача страхового стажу — одна з головних причин, через яку частина українців не може вийти на пенсію раніше, передають Патріоти України. Особливо прикро це буває у випадках, коли людина працювала, але цей стаж їй чомусь не зараховують. Одна з таких п...