"Приємна новина надійшла з Канади – відомі письменники і журналісти з Чернігова: Тетяна Дзюба (Тетяна Анатоліївна також і науковець, доктор наук із соціальних комунікацій) і наш колега з газети «Деснянська правда» Сергій Дзюба нещодавно стали лауреатами почесної міжнародної нагороди – премії імені Ернеста Хемінгуея в номінації «Країни і континенти» за зміцнення творчих зв’язків між народами", - написав Віталій Леус у своїй статті для Жінка-українка, передають Патріоти України.
Засновники цієї престижної відзнаки – канадське видавництво «Litsvet» і відомий журнал «Новий Світ» (головний редактор – письменниця, сценарист, кінокритик Олена Жукова, заступник головного редактора – письменник, публіцист Михайло Співак). Як відомо, саме в цьому видавництві у Канаді вийшов чотиритомник Тетяни і Сергія «Вірші 60-ма мовами світу», який отримав значний резонанс у багатьох країнах.
Взагалі ж, Сергій і Тетяна Дзюби – лауреати почесних нагород у Канаді, Великобританії, Німеччині, Болгарії, Македонії, Росії, Білорусі, Казахстані. Їхні твори перекладені вже 60-ма мовами світу і надруковані в 36 країнах. А книжки вийшли в США, Канаді, Великобританії, Швеції, Польщі, Болгарії та Казахстані. Зараз готуються до друку збірки віршів Тетяни і Сергія у Франції та Чехії. А роман-серіал для дітей «Потягуськи» Сергія Дзюби (створений у співавторстві з Іриною Кулаковською), перекладений уже кількома мовами, цього року ошатно видають у Канаді (у видавництві «Litsvet») та Вірменії (за державним замовленням).
Твори Сергія і Тетяни прочитали понад чотирьох мільйонів людей в усьому світі. Особисто я щиро зворушений тим, що всі свої 60 книжок Сергій Дзюба присвятив дружині Тетяні. Та головне – це їхня творчість, подвижницька літературна діяльність, яка дійсно єднає народи.
Українська журналістка Анастасія Федченко розповіла, як після атаки РФ по Кривому Рогу, яка забрала життя дев'ятьох дітей, натрапила на російськомовне оголошення про пошук няні для дитини в Києві з необов'язковим знанням української мови. Про це вона н...
Під час засідання в апеляційному суді Нью-Йорка позивач доручив аватару, створеному штучним інтелектом, презентувати докази у справі. Суддя сприйняла це як спробу ввести її в оману. Про це пише Associated Press, передають Патріоти України. Випадок став...