Дохазяйнувались: Київ чекає техногенна катастрофа - КМДА

"Нафтогаз" відмовився укладати договір з "Київтеплоенерго", поки підприємство не візьме на себе борги "Київенерго". А кияни тим часом залишатимуться без гарячої води.

Ілюстрація:Українська правда

Влада Києва запропонувала НАК "Нафтогаз України" з'ясовувати питання з боргами ПАТ "Київенерго" після того, як компанія укладе договори з КП "Київтеплоенерго". Інакше столицю чекає техногенна катастрофа. Таку заяву зробив на брифінгу заступник голови Київської міськдержадміністрації Петро Пантелєєв, передають Патріоти України з посиланням на Inforesist.

"На сьогодні близько 200 об'єктів відключені, оскільки відсутній договір з Нафтогазом", - сказав він. Пантелєєв нагадав, що "Нафтогаз" відмовився укладати договір з "Київтеплоенерго", поки підприємство не візьме на себе борги "Київенерго".

"З огляду на те, що мова йде про великі кошти і сума боргу не з'ясована, підприємство повинно прийняти всю суму боргу. На нашу думку, це неможливо. Ми пропонуємо укласти договір, щоб киянам подавалася гаряча вода, а тим часом вирішувати питання борг", - розповів заступник голови КМДА.

Він підкреслив, що, на думку юристів, автоматична передача боргів від одного підприємства до іншого в ст.22 закону про теплопостачання не передбачена.

За словами заступника голови Пантелєєва, з 1 серпня в управління "Київтеплоенерго" переходять ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, які виробляють і тепло, і гарячу воду.

"Якщо це питання не буде вирішене, буде техногенна катастрофа. Електроенергії кільця не вистачає. Зупинка ТЕЦ неприпустима", - підкреслив чиновник і додав, що міськдержадміністрація залучила до вирішення питання депутатів і наглядову раду "Нафтогазу".

Крім того, в КМДА запропонували після узгодження остаточної суми боргу "Київенерго" реструктуризувати його до 2021 року. "Спочатку треба визначити суму боргу, а потім його реструктуризувати", - заявив чиновник.

Фаріон добалакається: Ольга Сумська жорстко відреагувала на слова професора про загиблих маріупольців

четвер, 23 березень 2023, 15:55

Українська мовознавиця Ірина Фаріон знову прославилася на всю країну. Те, що трапилося в Маріуполі, професор назвала кармою маріупольців, які по дорозі розум розгубили. На такі слова вже не можна було не відреагувати. Різко на адресу львів'янки вислови...

У Раді пропонують скасувати пожиттєві пільги для військових: Чим замінять

четвер, 23 березень 2023, 15:44

У Верховній Раді замість пожиттєвих пільг військовослужбовцям пропонують встановити стипендії, які вони отримуватимуть протягом двох-трьох років після демобілізації. Про це повідомила очільниця комітету ВР з питань соцполітики та захисту прав ветеранів...