Фельдшер-акушер на цивілці і «Док» на передовій, на рахунку якого більше ніж 180 урятованих товаришів. Важко повірити, але в армію Олександру довелося «прориватися» з боєм. Після подій на Майдані та анексії Криму багатодітний батько Олександр Калій прийшов у військкомат і попросився в добровольці.
Тоді харків’янину відмовили – мовляв, забагато важиш (на той момент вага героя становила 148 кг). Але Док не здавався, писав рапорт за рапортом. Урешті-решт його взяли на службу до військкомату – повістки виписувати.
"Одного разу нас відправили до харківського госпіталю розвантажувати «двохсотих». За характером поранення загиблих хлопців я зрозумів, що близько 30 % із них можна було врятувати, якби їм вчасно надали допомогу. Знову почав писати рапорти, щоб мене на передову відправили", – згадує Олександр.
Після 12-го рапорту Калія викликав до себе районний воєнком. І натякнув: хочеш служити – плати. Нерви в Дока не витримали – вдарив. Наступного дня чоловіка викликали в обласний військкомат. У ситуації розібралися, вибачилися й відправили служити. Так Олександр разом із 34 харків’янами потрапив до 93-ї окремої механізованої бригади. Близько трьох тижнів бойового злагодження, і в липні новобранці пішли на бойові позиції.
"Я був у тій команді, яка деблокувала Донецький аеропорт. Хлопці з квітня сиділи в оточенні, нам вдалося прорватися до них. 21 липня пішли першими на штурм Пісків, де й отримали по повній програмі. За перший бій 12 загиблих і 28 поранених. Це не тільки 93-тя ОМБ, а і «Правий сектор», і «Донбас», – розповідає військовий медик.
За плечима в Олександра був досвід строкової служби. І тоді в армію довелося довго пробиватися. У 1993 році хлопець потрапив в аварію і отримав компресійний перелом хребта. Після закінчення медучилища його комісували. Але він не здавався, оббивав пороги військкоматів, і в 23 роки його призвали.
Усі навички стали в пригоді. Але ще більше Олександр вдячний своєму дядькові, воїну-афганцю, який розповідав йому, хлопчиськові, про тактику бою, про те, як поводитися під час обстрілів. Усі ці знання виявилися вельми доречними в донбаському пеклі.
У зв'язку з погіршенням погодних умов постає питання, як не змерзнути й уберегтись від охолодження. Простими правилами, які допоможуть взимку не "втратити тепло", поділився Центр громадського здоров’я при Міністерстві охорони здоров'я України, передают...
Генеральний штаб Збройних сил України до кінця листопада 2024 року презентує план нової пропозиції укладання контракту із ЗСУ. Він націлений насамперед на категорію військовозобов'язаних віком 18-24 років. Про це OBOZ.UA розповіли джерела у ГШ ЗС Украї...