Гендерна рівність у ЗСУ: Верховна Рада зрівняла права чоловіків та жінок в українській армії

Згідно із законопроектом, дискримінацію за статевою ознакою в лавах армії заборонено.

Жінки та чоловіки нестимуть військову службу в ЗСУ на рівних правах. Ілюстрація:Радіо Свобода

5 вересня Верховна Рада України ухвалила законопроект №6109, який зрівнює у правах жінок та чоловіків в українській армії. Про це повідомляють Патріоти України.

Відповідне рішення підтримало 247 народних депутатів. Законопроект передбачає, що жінки виконують військовий обов'язок на рівних правах із чоловіками, крім випадків, передбачених законом з охорони материнства і дитинства.

Дискримінація за статевою ознакою в армії заборонена. Жінки можуть вступити до армії на правах добровольців, на контракт або на строкову службу, служити в резерві й бути військовослужбовцями запасу. Від проходження зборів законопроект звільняє не всіх жінок, а лише вагітних.

Законопроект скасовує обмеження віку служби для жінок із 18 до 40 років. У пояснювальній записці зазначено, що законодавчий акт забезпечить жінкам рівний доступ до посад і військових звань і рівний обсяг відповідальності під час виконання обов'язків військової служби.

До речі, у березні 2018 року в Міністерстві оборони України заявили, що у Збройних силах України проходить службу приблизно 25 тис. жінок.

Джерело: Гордон

Реальний досвід бойових дій: Як українська армія навчає НАТО (відео)

середа, 16 січень 2019, 23:35

37 тисяч українських військових вже узяли участь у військових навчаннях Альянсу, але, на жаль, корисний ефект від цього нівелюється відтоком кадрів.

Хіти тижня. Як знищували тріо Мареничів (фото, відео)

середа, 16 січень 2019, 23:30

У СРСР так вбивалися рідні культура, мова, пісня... Перше українське вокальне естрадне тріо Мареничів – три різні людини: славнозвісні, оповиті чутками, плітками, пересудами, самобутні й непересічні, зі своїми характерами, чеснотами, вадами. Долі у них...