Начальник Генерального штабу, головнокомандувач Збройних сил України Віктор Муженко розповів про запропоновані зміни до закону «Про військовий обов'язок і військову службу», зокрема, щодо особливостей укладення контрактів військовослужбовцями. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Іnforesist.
«По-перше, поданим до Верховної Ради законопроектом планується скасувати контракти до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію. У той же час всі контракти громадяни будуть укладати з визначенням чіткого терміну їх дії. По-друге, контракти на 6 місяців в особливий період укладатимуть за бажанням мобілізовані військовослужбовці та строкової служби, які під час особливого періоду відслужили не менше 11 місяців. Також укладати контракт на 6 місяців зможуть особи, звільнені з військової служби під час дії особливого періоду та які вирішили ще послужити в рядах Збройних сил за контрактом. Після 6 місяців служби такі військовослужбовці мають право продовжувати контракти ще на 6 місяців або великі терміни », - цитує Муженко управління зв'язків з громадськістю ЗСУ.
Він також поінформував, що військовослужбовці-контрактники під час особливого періоду, крім періодів проведення мобілізації та введення воєнного стану, будуть мати можливість продовжити військову службу за новим контрактом або звільнитися після закінчення терміну контракту. Крім того, всі категорії звільнених військовослужбовців планується віднести до оперативного резерву першої черги.
Що стосується надання права на звільнення з військової служби військовослужбовцям, дія контрактів яких продовжено понад встановлені строки на період до оголошення демобілізації, таке право вони отримають після 18 місяців служби з дати продовження дії контракту, а військовослужбовцям, які уклали контракти на термін до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, - якщо вислужили не менше 24 місяців. Звільнення цих категорій військовослужбовців передбачається здійснити планово протягом двох років після прийняття відповідних змін до чинного законодавства, пояснив начальник Генштабу.
Крім того, законопроект передбачає в особливий період такий вид військової служби, як військова служба за призовом терміном на 18 місяців осіб офіцерського складу. Інший законопроект буде надавати пільги військовослужбовцям-резервістам, які укладуть контракт терміном від 1 до 5 років, на рівні покликаних по мобілізації військовослужбовців.
В.Муженко впевнений, що прийняття цих змін дозволить здійснити поетапну заміну контрактників, які не бажають продовжувати військову службу, мотивованими і свідомими військовослужбовцями.
Як повідомлялося, 18 жовтня Верховна Рада відхилила за пропозицією президента України Петра Порошенка законопроект (№4689), який дозволяє військовослужбовцям достроково розривати контракт з ЗСУ.
Президент України у своїх пропозиціях аргументував рекомендацію відхилити закон тим, що згідно з ним право на звільнення з військової служби в Збройних силах України одночасно отримають близько 57 тис. Військовослужбовців, що становить 28% від затвердженої чисельності військовослужбовців, що негативно позначиться на боєздатності ЗСУ. На початку листопада в Верховну Раду був внесений альтернативний законопроект (№5337), що стосується удосконалення порядку проходження військової служби.
Податки за квартири та будинки українці в 2025-му мають заплатити до липня. Платити доведеться за кожен зайвий квадратний метр площі. Зайвим вважається та площа, яка перевищує норму. Про це йдеться в ст. 266 Податкового кодексу України. Так, ставку пот...
Обмежено придатні до військової служби чоловіки мають пройти повторний медогляд до 5 лютого 2025 року. При цьому не варто чекати на повістку від ТЦК, адже за законом відповідальність за проходження ВЛК покладається саме на військовозобов'язаних на відм...