Головна мета - Незалежність України: Що має знати кожен про День створення УПА (фото)

Бійці УПА воювали одразу проти двох режимів – гітлерівського (нацистського) та сталінського (радянського)

Фото: "Факти ICTV"

Сьогодні відзначається не лише День захисника України, а й День створення УПА. Чому це свято - саме 14 жовтня, чому ставлення до нього є неоднозначним, розповідають Патріоти України з посиланням на "Факти ICTV".

Що таке УПА?

Українська повстанська армія – це озброєне крило ОУН (Організація українських націоналістів. – Ред.), яке діяло на території України протягом 1942-1953 років.

Бійці УПА воювали одразу проти двох режимів – гітлерівського (нацистського) та сталінського (радянського). Головною метою для ОУН УПА була незалежність України. Неоднозначна постать, український націоналіст Степан Бандера є одним з провідних членів ОУН УПА.

Чому святкуємо 14 жовтня?

УПА була заснована навесні, але у 1947 році Українська Головна Визвольна Рада визнала 14 жовтня Днем постання руху. Та після занепаду УПА свято масово відзначати припинили.

Традицію відновив третій президент України Віктор Ющенко, який у 2005 році запровадив святкування річниці створення УПА 14 жовтня.

Чому ставлення до УПА неоднозначне?

Деякі історики звинувачують Українську повстанську армію та Степана Бандеру у співпраці з гітлерівською Німеччиною для ефективної боротьби з радянським режим на території України.

Зокрема, є твердження, що бійці УПА були антисемітами та ксенофобами – дозволяли собі так звану “ліквідацію небажаних поляків, росіян та євреїв”. Мета для виправдання – вільна та незалежна Україна.

Окремої уваги заслуговує Польща, у якій є до сих пір багато негативу до Степана Бандери та ОУН УПА через Волинську різню – зачистку поляків на українських територіях.

Як святкуватимуть?

Цивільний корпус Азов організовує Марш нації, який пройде у Києві. Марш нації почнеться о 18.00 біля пам’ятника Батьківщини-Мати.

Бережіться! Шахраї атакують власників карток "ПриватБанку" - як не потрапити у пастку

п’ятниця, 25 квітень 2025, 18:25

Шахраї, щоб заволодіти грошима громадян або отримати доступ до їхніх персональних даних, використовують різні «чутливі теми» для людей, в тому числі й тему війни, передають Патріоти України. Зокрема, власникам карток «ПриватБанку» аферисти повідомляють...

В Україні запроваджено подвійне оподаткування при продажу автомобіля - ось що варто знати

п’ятниця, 25 квітень 2025, 17:22

Деякі українці намагаються продати авто, навіть якщо власник залишився за кордоном. Фахівці Державної податкової служби нагадують, що продаж автомобіля тепер може обкладатися одразу двома видами податків — залежно від кількості операцій та типу транспо...