Я був вражений: Президент розповів про героїчне прохання бійця, який втратив ногу на Донбасі

Порошенко відвідав військовослужбовців, які проходять лікування у Головному військовому клінічному госпіталі.

Фото:http://www.president.gov.ua/

Більшість військовослужбовців, які перебувають на лікуванні в Національному військово-медичному клінічному центрі "Головний військовий клінічний госпіталь", бажають повернутися в свої підрозділи. Про це заявив президент Петро Порошенко під час вручення державних нагород з нагоди Дня Збройних сил України, повідомляють Патріоти України з посиланням на сайт глави держави.

"Я був вражений бажанням абсолютної більшості з них повернутися в свої батальйони. Один сержант навіть сказав: "Пане президенте, мені тут військова комісія перепони створює. Я прошу вас втрутитися". Тому що ампутована частина гомілки. Ми зробимо йому протез і він обов'язково повернеться в стрій. І своїм прикладом буде виховувати нових хлопців, які записалися зараз на службу за контрактом", - розповів глава держави.

Як повідомляє прес-служба президента, раніше Порошенко відвідав цих військовослужбовців в госпіталі. У відділенні невідкладної хірургії глава держави поспілкувався з бійцями, які отримали поранення в зоні АТО, привітав їх зі святом і вручив пам'ятні подарунки.

"Радий в цей день бути поряд з вами, дуже пишаюся такими воїнами", - зазначив Порошенко.

Президент цікавився обставинами поранення, а також ходом лікування і достатністю медичного забезпечення для якісного відновлення здоров'я.

Більшість поранених військових розповіли, що планують продовжити службу в рядах ЗСУ. Президент підкреслив, що досвід, який отримали військові в бойових діях, надзвичайно корисний армії і їх побратимам, які зараз продовжують захищати Україну.

Глава держави також відвідав центр малоінвазивної хірургії та ендоскопії клініки абдомінальної хірургії, де посол Японії в Україні Сумі Шигекі передав міністру оборони Степану Полторак сертифікат на новий відеоендоскопічний комплекс.

Президент зазначив, що госпіталь істотно модернізували і лікування в ньому пройшли понад 13 тис. військових.

"Значна частина з них повністю повернули здоров'я завдяки професіоналізму і дбайливим рукам персоналу госпіталю. Звичайно, ці руки треба "озброювати". І дуже важливо, що ми їх "озброюємо" сучасною технікою, томографами, які купуються за рахунок коштів державного бюджету, і за рахунок допомоги, яку надають нам наші іноземні партнери, зокрема Японія", - підкреслив Порошенко.

Він подякував японській стороні і офісу проектної підтримки ООН за допомогу - в рамках програми було також надано обладнання госпіталям у Вінниці, Харкові, Львові, Одесі.

"Дякуємо за співпрацю, яка дозволила нам вийти на такі результати і зробити лікування українських воїнів своєчасним", - сказав президент.

"Думаю, що ця співпраця є символічною. Дуже важливо почути, що це чергове продовження, це стосується не тільки Києва, а й багатьох інших міст, де українські воїни отримують лікування. Також дуже важливо, що ми мали можливість направити на лікування за кордон 278 військовослужбовців, 257 з яких вже повернулися, отримавши необхідну допомогу, яка дозволила їм повернутися до нормального життя або до лав ЗСУ", - додав глава держави.

Хіти тижня. Потрібен повний розкол? Філарет заговорив про новий томос і відмову від ПЦУ

понеділок, 6 липень 2020, 13:00

Почесний патріарх ПЦУ Філарет заявив, що Україна нібито повинна відмовитися від нинішнього томосу про автокефалію помісної православної церкви і вимагати іншого документу в абсолютно іншій редакції. Така заява з вуст ієрарха прозвучала в інтерв'ю "Апос...

"Шокована дівчина впала": У Росії наречену на виході з РАГСу облили кров'ю, але це була не помста (фото, відео)

понеділок, 6 липень 2020, 11:54

У Росії в Казані гості влаштували "криваве весілля". Про це повідомляє Telegram-канал "Подъем". Двоє гостей вилили на наречену, що виходила із РАГСу, кілька "відер" крові, передають Патріоти України. "Шокована наречена посковзнулася і впала до ніг весе...