"Я на Майдані, бо це мій вибір": Сьогодні виповнилося би 27 Герою Небесної сотні Владиславу Зубенку (фото)

Хлопець отримав кулю на Інститутській, закриваючи ноші з пораненим, якого медики виносили сходами до готелю "Україна". За його життя лікарі боролися 8 днів. Поховали героя у рідному Харкові.

Владислав Зубенко. Фото:facebook

"ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! Сьогодні цьому хлопчині мало б виповнитися 27! Царство небесне, тобі,ГЕРОЮ НЕБЕСНОЇ СОТНІ!" Про це у своєму Facebook пише Ольга Семенюк, передають Патріоти України, продовжуючи:

Владислав Зубенко був наймолодшим серед харків'ян, які полягли на Інститутській. Хлопець народився 22 квітня 1991 року. Він навчався в Українському державному університеті залізничного транспорту та працював на залізниці. Зубенко, як справжній лицар, захоплювався історичною реконструкцією, неодноразово брав участь у турнірах. Друзі про нього казали – щирий і небайдужий.

Ще до Майдану Зубенко вів активну громадську та волонтерську діяльність. Брав участь у акціях на підтримку родини футбольного фаната Павличенка, вшануванні пам'яті героїв Крут. Із початком Революції Гідності Влад пішов на харківський Євромайдан. До Києва хлопець поїхав 18 лютого, коли ситуація там значно загострилася.

На сторінці в соціальній мережі хлопець залишив повідомлення, що на Майдан поїхав, "тому що це мій вибір". Із собою взяв лицарські обладунки. Після приїзду одразу записався до Самооборони. Тут він укріплював барикади, а потім допомагав виносити поранених.

У хлопця не було ніякого серйозного захисту, навіть щит був дерев'яний. Зубенко отримав кулю на Інститутській, закриваючи ноші з пораненим, якого медики виносили сходами до готелю "Україна". Стрілок поцілив у живіт з АК-47. Куля пройшла навиліт, пошкодивши внутрішні органи і хребет. Вісім днів лікарі боролися за життя хлопця, зробили кілька операцій і вже планували відправити його на лікування за кордон, але почали відмовляти легені. 28 лютого серце Владислава Зубенка зупинилося. Поховали героя у рідному Харкові.

21 листопада 2014 року йому посмертно присвоїли звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка". Українська православна церква Київського патріархату посмертно нагородила Зубенка медаллю "За жертовність і любов до України".

На честь хлопця в Харкові названо вулицю, в Українському державному університеті залізничного транспорту в Харкові є пам'ятна дошка Владиславу, його ім'я носить лабораторія інформаційних систем та технологій УкрДУЗТу. 1 квітня 2017 року пасажирському потягу №115/116 Харків - Чернівці присвоїли ім'я Владислава Зубенка. Також куточок героя Небесної Сотні є й на вокзалі "Харків-Левада".

Відомий синоптик попередила українців про магнітні бурі - спалахи будуть потужними

п’ятниця, 30 вересень 2022, 14:59

Жовтень в Україні почнется з магнітної бурі. Про це попередила синоптик Наталка Діденко, передають Патріоти України. "Завтра вони (магнітні бурі) обіцяють бути серйозними. Сонце захоче побути більш активним, спалахи та викиди обіцяють бути потужними, т...

"Приєднала РФ до... Нідерланд": У Москві затримали наукову журналістку Асю Казанцеву

п’ятниця, 30 вересень 2022, 14:32

В Москві затримали наукову журналістку Асю Казанцеву. Вона заявила, що причина — так звані "референдуми". Репортершу відвезли у відділення МВС для "виховної бесіди". Про інцидент Казанцева повідомила на особистій сторінці на Facebook, передають Патріот...