Ексклюзивний одяг від Dolce & Gabbana, елітні годинники, нові Porsche та Range Rover – саме так виглядає декларація головного лікаря славнозвісної "Феофанії", в якій лікуються наші депутати та високопоставлені чиновники. Патріоти України із посиланням на розслідування журналістів 24 каналу пропонують дізнатися більше про цього "скромного керівника" та його оточення.
І все це на скромну зарплату лікаря, якби не одне "але". Чудовим бізнес-партнером по життю Ігоря Петровича Семеніва – головного лікаря "Феофанії" – завжди був колишній очільник Міністерства охорони здоров'я Зіновій Митник. Він був першим міністром уряду Азарова, який, як то кажуть, гарно собі та всій своїй родині доріжку протоптав – з місцевих івано-франківських лікарів в реальних мільйонерів.
Отже, Ігор Семенів – керівник "Феофанії", як і заведено у всіх наших депутатів, прокурорів та суддів, має дуже, ну прямо дуже успішну дружину. У них розкішні не лише авто, а навіть катера та снігоходи, будинки, квартири та гектари землі. Ну і як ведеться для еліти – "ролекси", "чопарди" та навіть одяг від Dolce & Gabbana. Одяг вартістю більше 5 тисяч доларів в лікаря, який все життя працює в державних клініках.
Такою успішністю він, в першу чергу, має завдячувати своєму протеже – Зіновію Митнику. Митник все життя в прямому сенсі слова у спадок передавав свої "теплі" крісла Ігорю Петровичу. Так, у кінці 90-х Митник очолював Івано-Франківську обласну лікарню, а коли пішов головувати в обласну раду, то віддав крісло Семеніву.
Потім Митник перевівся в Київ і очолив "Феофанію", а коли пішов на підвищення на заступника міністра охорони здоров'я, знову ж таки передав своє крісло очільника головної депутатської лікарні Семеніву. Той, у свою чергу, щоб нікого не образити, полишаючи пост керівника Івано-франківської лікарні, передав його зятю Митника – Остапу Грищуку. Як то бачите, від батька до сина, щоб, не дай боже, ніхто лівий не проскочив і "хлібне" місце не "віджав".
Більшість бізнесу дружини керівника "Феофанії", як не дивно, теж пов'язана з продажем ліків. Взагалі і у Митника, і у Семеніва дружини просто геніальні бізнесменки – утримують своїх чоловіків, що на благо держави працюють "на ура". У них декілька спільних компаній: "Івано-Франківська фармацевтична компанія", "Світ ліків", "Фармамаркет", "ЛікФарм". Назви говорять самі за себе.
До речі, коли обласну лікарню очолив зять Митника Грищук, то щоб підтримати бізнес тещі, почав купувати ліки у компанії, якою володіють дружина Семеніва та Митника – "Івано-Франківської фармацевтичної компанії".
Взагалі ця фірма дуже успішна, оскільки за минулий рік обласні лікарні уклали з нею 5 договорів на постачання ліків. І всі – в обхід Prozorro. Щоб не записувати весь бізнес на дружин, вирішили підключати дочок. Так, наприклад, дружина Семеніва володіє ще компанією "Істер" разом із дочкою Митника Наталею та дружиною керівника Департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської облдержадміністрації Мироною Матейко. Таке враження, що як тільки на Прикарпатті попадають на "хлібну" посаду, одразу починають бізнес разом з кимось із сім'ї Митника.
Але поки дружина Семеніва "заробляє" гроші в сім'ю, її чоловік – очільник "Феофанії" – створює благодійні фонди. І не прості фонди, а на території кожної лікарні, в якій він працює керівником. Спочатку створив "Благодійний фонд захисту та сприяння діяльності установ охорони здоров'я" на території Івано-Франківської обласної лікарні, коли був там головним лікарем. Тепер же, коли він очолив "Феофанію", створив і там "Фонд медико-соціальної допомоги".
За аналогією з івано-франківською лікарнею підписантом та керівником фонду є один з членів керівного складу "Феофанії", а саме керівник центру ортопедії, травматології Зазірний Ігор Михайлович.
От тільки журналісти у Франківську довели, що благодійніть у фонді, заснованому Семенівим, як то кажуть, не благодійна, а примусова. Якщо ви захочете здати кров чи отримати будь-які інші послуги в лікарні, вас відправлять саме в цей фонд і попросять зробити обов'язковий благодійний внесок. Навіть прейскурант на благодійність видадуть.
Ось так у нас бідні лікарі в люди вибиваються і на Porsche пересідають. Спадковість, бізнес дружини, благодійні фонди. Якби не одне "але". За наші з вамі гроші, за які мають утримуватися лікарні, утримуються приватні автопарки та розбудовується бізнес. Успішний бізнес, бо працює теж навколо лікарень, в яких керують такі бізнесмени в білих халатах. Бізнесмени, які прикривають корупціонерів, як свого часу очільника податкової Романа Насірова, який переховувався у "Феофанії" від детективів НАБУ. Бізнесмени, які змушують нас платити за все в державній лікарні через їх приватні фонди. Потім ці гроші конвертуються в "чорний кеш", яким оплачується подальше просуванння по службі.
Їм не потрібні реформи, вони кричать, що реформи розвалять медицину. Насправді, давайте ж говорити відверто – вони просто стануть на перешкоді їхньому бізнесу, оскільки людям не потрібно буде носити "чорний кеш" у фонди, а ліки доведеться купувати по ринковим цінам і явно не у своїх дружин.
Ветеринари в турецькому місті Стамбулі врятували цуценя, яке в зубах принесла до їхньої клініки бездомна собака. Про це пише видання Anadolu, передають Патріоти України. У районі Бейлікдюзю очевидці були зворушені моментом, який потрапив на камеру віде...
Українські пенсіонери можуть отримувати додаткові виплати, що перевищують 2,3 тис. грн. Втім, вони призначені лише для окремих категорій громадян. Про це повідомила начальниця Управління пенсійного забезпечення в Черкаській області Тетяна Коваль, перед...