Які країни для українців є найбільш бажаними для роботи, навчання чи еміграції, - соцопитування (інфографіка)

Охочим виїхати за кордон запропонували вибрати одну чи декілька країн, куди вони мають намір вирушити.

Ілюстрація:Главком

У квітні 2018 року збиралися виїхати за кордон з метою тривалого перебування 7% українців. Країна, до якої збирається найбільша частка серед охочих, це Польща (36%). Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології, передають Патріоти України з посиланням на Дзеркало тижня.

Втричі менше респондентів обрали Чехію і Німеччину: 12% і 11% відповідно. Росію назвали лише 7% опитаних, а США — 6%. До Італії та Канади збираються виїхати з метою тривалого перебування 5% і 3% респондентів відповідно. Угорщину і Францію обрали по 2%.

Останньою країною, яка закриває десятку найпопулярніших країн, є Ізраїль (1%). Інші країни вказували не більше 1% респондентів. Не визначились із країною переїзду 16% опитаних, а інші 6% не змогли відповісти.

Як нагадав директор КМІС Володимир Паніотто, у грудні 2017 на замовлення видання "Дзеркало тижня. Україна" інститут вже проводив дослідження щодо міграції. Дане дослідження дещо уточнює ситуацію.

"У грудні 2017 ми також задавали питання "Якби у Вас був вибір, куди їхати на заробітки за однакової зарплати, то куди б Ви поїхали в першу чергу?". Відносна більшість серед цих потенційних емігрантів називали Німеччину (14% від тих, хто готовий виїхати) і Польщу (13%).

А от у квітні 2018 серед тих, хто реально планує виїхати, на першому місті Польща 36%, потім Чехія (13%) і Німеччина (11%). Це різниця між мріями, абстрактним бажанням ("якби у Вас був вибір..") і реальністю, коли такий вибір обмежений. Хотіли б до Німеччини, а більше їдуть до Польщі", - сказав він.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування з 3 по 20 квітня 2018 року серед 4005 респондентів по всій Україні окрім окупованих територій. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 2.3% для показників близьких до 50%, 2% — для показників близьких до 25%, 1,4% — для показників близьких до 10%, 1% — для показників близьких до 5%.

Сидіти не буде, але є нюанс: Суд виніс вирок чоловіку, що шпигував за ТЦК

четвер, 24 квітень 2025, 13:44

Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області засудив до 5 років позбавлення волі зловмисника, який інформував про пересування співробітників ТЦК і СП і місця роздачі повісток. Однак сидіти у в'язниці йому не доведеться, якщо впродовж року він ...

"Я розумію, що Євгенові Малолєтці на це пофіг, але не хотіла би потрапити на його світлини": Кадри з Києва обурили політика та режисерку закривавленими тілами без розмитих облич

четвер, 24 квітень 2025, 13:29

Трагічні фотографії з наслідками російського масованого комбінованого удару по Києву в ніч на 24 квітня викликали обурення у колишньої народної обраниці Ірини Подоляк та української режисерки Ірини Цілик, передають Патріоти України. Колишня нардепка Ір...