Народний депутат від БПП Руслан Сольвар, не вказав у декларації ані житла, ані автомобілів, заявивши, що мешкає у найманій квартирі у місті Фастові. Натомість на матір та родичів записана нерухомість у центрі Києва на десятки мільйонів гривень, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Наші Гроші".
В декларації за 2011 р. увесь його дохід склав 24 тис грн, йдеться у розслідуванні Лесі Іванової для "Наших грошей з Денисом Бігусом". У 2012 р. нардеп із незазначених джерел отримав 3 млн грн, які одразу витратив. У 2013 весь дохід Сольвара – депутатська зарплатня і матеріальна допомога, загалом 235 тис грн. У 2014 році нардеп отримав 163 тис грн. зарплатні. Минулого, 2015 р., Сольвар задекларував лише 77 тис зарплатні.
В електронній декларації народний депутат згадав, що з 2012 р. винаймає квартиру у 63 кв.м. Фастові. Керівник ОСББ підтвердив, що нардеп справді приписаний у його будинку. Водночас за словами сусідів Сольвар там не проживає, а справжня власниця квартири - Світлана Морковниченко – є співробітницею нардепа.
Фото: bihus.info
Водночас 82-річна мати Сольвара - Марія, у минулому – вчителька, володіє нерухомістю загальною вартістю щонайменше 36 мільйонів гривень:
1) Квартира по вул. Звіринецька, 59 (ЖК "Тріумф", бізнес-клас, 2 тис дол./кв.м.): 11 000 000 грн
Чотирикімнатну квартиру на 200 кв.м. у цьому будинку Марія Сольвар придбала у 2011 р. за офіційною ціною у 1,6 млн грн. (200 тис дол). Сьогодні квартири в цьому будинку продають по 2 тис доларів за квадрат. Тож апартаменти Марії Сольвар вже варті 11 мільйонів гривень.
Фото: bihus.info
Фото: bihus.info
2) Квартира по вул. Гончара, 35 (бізнес-клас, по 2 тис дол/кв.): 7 500 000 грн
Право вимоги на трикімнатну квартиру у 130 кв.м. Марія Сольвар перекупила в 2008 р. Сьогодні квартири без ремонту тут продають по 2 тис дол за квадрат. Тож аналогічне помешкання наразі вартує близько 278 тис дол. або близько 7,50 млн грн.
Фото: bihus.info
Фото: bihus.info
3) Будинки в селі Рожівка (Броварський р-н, Київська обл.): 18 000 000 грн
У закритому котеджному містечку, попід лісом, із власним озером, Марія Сольвар володіє двома будинками.
Перший, на 604,6 кв.м., практично готовий. У 2007 р. мати Сольвара інвестувала в його будівництво 2,25 млн грн., що за актуальним на тоді курсом складало близько 500 тис дол.
Другий, на 403 кв.м., поки що недобудований. У 2006 р. він обійшовся у 1,20 млн грн., що було еквівалентно 240 тис дол. З урахуванням вказаних сум інвестицій в 670 тис дол, наразі два будинки коштують близько 18 млн грн.
Фото: bihus.info
Фото: bihus.info
Фото: bihus.info
Фото: bihus.info
4) Офісні приміщення по вул. Кудрі, 12 і вул. Кудрі, 14: не обраховується
В будинку по вул. Кудрі, 12 Марії Сольвар належить щонайменше три квартири (№5,7, 11), в котрих розташовані офіси. В сусідньому будинку по вул. Кудрі, 14 мати народного депутата володіє квартирою №10.
Фото: bihus.info
Окрім того, в деклараціях Руслана Сольвара за усі роки – з 2011 до 2015 – не зазначено автівки ні у власності, ні в користуванні. Разом з тим у 2012 р. Сольвар давав інтерв’ю програмі "Гроші" (1+1), на зустріч із журналістами він приїхав на мікроавтобусі Chevrolet Express, нова така автівка коштує понад 100 тис дол. На запитання, чи його це машина, нардеп відповів: "Так, ось на цій машині я їздив, тому що вона зручна, і відпочивав тут, і обідав, і виходив розмовляв з людьми". Хоча , за даними "Наших Грошей", мікроавтобус був записаний на Валентину Мініч, сестру дружини Сольвара Наталії (розлучені з вересня 2015р.). У деклараціях народного депутата ніколи не була зазначена в користуванні.
Порожня декларація нардепа особливо загадково виглядає на тлі його бізнес-минулого. Руслан Сольвар вперше був обраний народним депутатом від УДАРу в 2012 р. До політичної кар’єри він тривалий час займався бізнесом. Зокрема, у 1997 заснував ПП "Укрторгконтракт-С" (гуртова торгівля), у 1999 р. створив ТОВ "Укрзернотранс" (транспортно-експедційні послуги), у 2001 виступив одним із співзасновників ТОВ "Укрзернотранс-К" (торгівля і перевезення, у 2004 вийшов зі складу власників однак лишався комерційним директором фірми до обрання в парламент), того ж року створив фірму ПП "Фреш Лайн" (діяльність транспортних агентств).
Фото: bihus.info
Також із Сольваром пов’язують ще низку фірм, наприклад ТОВ "Метрудтранс", котра займається перевезенням деревини й цього року, за даними "Наших Грошей", отримала від державних лісгоспів близько 117 млн грн. за такі послуги.
Фото: bihus.info
Окрім того, пов”язане з оточенням Сольвара ТОВ "Екскомсервіс" цьогоріч виграло два тендери ПАТ "Центренерго" на транспортно-експедиційне обслуговування імпортного вугілля із ПАР в портах (детальніше про те, як розіграли тендер і куди пішли кошти - читайте тут).
Фото: bihus.info
Свою передвиборчу кампанію, зокрема, Сольвар також вибудував на тому, що він є "господарником" і меценатом. Наприклад, у передвиборчих роликах неодноразово наголошувалося, що за участі Сольвара на Київщині збудовано 7 храмів. Усі "церкви Сольвара", перевірені програмою, виявились недобудованими.
За новими правилами бригади екстреної медичної допомоги доставлятимуть пацієнтів з інфарктами, інсультами та іншими критичними станами до профільних медичних закладів, передають Патріоти України. Як повідомили на сайті МОЗ, з січня 2025 року бригади шв...
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...