Полоненому Іванові з 32-го блокпосту на Бахмутці бойовики поставили вибір: геніталії, серце або вухо. Він обрав вухо. Так розплатився за те, що намагався прорватися на допомогу оточеному 31-му блокпосту, котрий відмовилися рятувати і танкісти, і артилерія. В полоні кілька разів прощався з життям. Однак його таки врятували. І врешті відпустили додому навіть без обміну. "Вони самі нас засвітили, а що далі? Годувати нас ніхто не збирався, лікувати нас дуже дорого, а застрелити вони вже не могли, бо буде спрос – де ділися", - пояснив чоловік. Як повернувся додому на Київщину, першим ділом купив кота. Каже, так захотілося саме в полоні.
Волонтер Ірина пробула в полоні 103 дні. Вона везла продукти та одяг українським військовим, а далі їхала на територію, контрольовану сепаратистами – за переселенцями, бо сама з Луганщини. На блокпосту їхню машину вже оглянули бойовики та готові були пропустити. Аж раптом якась місцева жінка здійняла галас, викликала казаків і Ірину та трьох її друзів схопили.
"Я дивом встигла сховати прапор. У мене на шиї була чорна хустка, я замотала його і заховала в самий темний кут. Якби побачили прапор, нас би розстріляли в перший день", - каже Ірина. Найжахливішими в полоні були перші чотири дні – дні допитів. Її та хлопців допитували в одній кімнаті. Потім її вивели, а їм оголосили – Іру розстріляли.
"З мертвого ж спросу ніякого. Тому вони сказали, що я керівник групи. І коли нас вже перевезли в Антрацит, на наступний день, почалося пекло, бо мене вже били, як керівника групи", - розповіла вона. Жінка каже, що так і не зрозуміла, чим була цікава терористам. Підозрює, що її катували заради задоволення. Перебили кілька кісток на обличчі та відрізали палець.
В Івана з Рівненщини за час полону помер батько та пішла з родини дружина з трирічною донькою. Вдома на нього чекає лише мати. Вона постійно тримає в холодильнику обід для сина, якщо той раптом повернеться. Бо домашньої їжі, борщу, каже, не їв у полоні більше року. Мама Олексія випадково дізналася, що син у полоні, з відео російського телеканалу. Хлопець пішов на війну, нікого не попередивши, бо не хотів турбувати. У неволю потрапив у серпні 2014 року. Відтоді мама оббігала всі пороги СБУ – та марно. "Вони далеко, в своїх кабінетах. У той кабінет зайти неможливо", - каже вона. Таких мам в Україні ще більше сотні. За офіційними даними, у списках полонених українців ще лишається 112 імен.
Родини зниклих безвісти й полонених військовослужбовців вже майже три місяці не отримують виплат від держави. Це пов’язано із затвердженням нової схеми нарахувань, що змінила порядок розподілу грошового забезпечення. Оскільки порядок виплат вже було за...
Національний банк України в оновленому макропрогнозі допускає підвищення мінімальної зарплати вже наступного року. Таке припущення містить базовий сценарій, передають Патріоти України з посиланням на "Інфляційний звіт" Національного банку України (кві...