Хіти тижня. "Краще у в'язниці, ніж на обмін": Люди зі списків бойовиків ОРДЛО не хочуть повертатися на територію "республік"

Українська сторона покаже бойовикам, що привезли всіх людей на їхнє прохання, проте насильно їх терористам ніхто віддавати не буде.

Обмін полоненими на Донбасі. Ілюстрація:dw

Більше десяти осіб, яких терористи "ЛДНР" внесли в списки на обмін, не хочуть повертатися на окуповані території Донбасу. Так, за словами уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської, на окуповані території не бажають повертатися 10-15 чоловік, яких засудили в Україні. Про це пише ТСН, передають Патріоти України.

Під час передачі бойовикам, цих осіб будуть питати в присутності представників Червоного Хреста, чи хочуть вони повертатися на непідконтрольні Україні території.

Журналістам видання вдалося поспілкуватися з кількома такими людьми. Так, один чоловік, який проходить у справі 2 травня в Одесі, до обміну перебував під домашнім арештом. Він має намір відмовитися від обміну і повернутися додому, де продовжить судові розгляди.

Ще одного чоловіка, як виявилося, затримали за крадіжку в Харкові. Він каже, що взагалі не розуміє, як потрапив у списки бойовиків.

"Ще один хлопець не зізнався, але натякнув, що близько півроку перебував на окупованій території в рядах незаконних збройних формувань. Коли він повернувся на підконтрольну Україні територію, його затримали і засудили до восьми років позбавлення волі. Зараз він вже відбуває термін", - сказано в повідомленні.

Чоловік каже, що повернеться назад в українську в'язницю, щоб відсидіти і бути чистим перед законом. "Краще у в'язниці, ніж на обмін", - додав він.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...