Хіти тижня. "Моя мама - украинка, я родилась в Украине и всегда чувствовала в себе украинскую кровь": Нобелівська лауреатка образилась за зірваний захід в Одесі

Світлана Алексієвич на кілька годин з'явилася в базі «Миротворця» за «пропаганду, спрямовану на розпалювання міжнаціональної ворожнечі і маніпулювання суспільно значимою інформацією», але потім була звідти видалена.

Світлана Алексієвич. Фото: соцмережі.

В Одесі була скасована зустріч з лауреатом Нобелівської премії, письменником і публіцистом Світланою Алексієвич, запланована на 20:00 в «Зеленому театрі». Про це вона повідомила в своєму відеозверненні, передають Патріоти України.

«Кілька хвилин тому я дізналася, що надходять погрози організаторам нашої сьогоднішньої зустрічі і мені особисто. Звинувачуючи мене в якихось абсолютно надуманих кривдах, завданих українцям. Це ніяк не може бути, оскільки моя мама українка, я народилася в Україні і завжди відчувала в собі українську кров. Але заради нашої спільної безпеки сьогоднішньої нашої зустрічі не буде, ми її скасуємо», - заявила Алексієвич.

Вона подякувала всім, хто прийшов на її виступ, і підкреслила, що для неї «завжди важлива будь-яка зустріч з Україною». Про скасування зустрічі через анонімні телефонні дзвінки з погрозами організатори заявили перед її початком. Алексієвич приїхала в Одесу ввечері 7 серпня, але місце її перебування не розголошується.

Видання зазначає, що письменниця неодноразово підтримувала Україну і засуджувала російську агресію. За інформацією деяких українських ЗМІ, Алексієвич на кілька годин з'явилася в базі «Миротворця» за «пропаганду, спрямовану на розпалювання міжнаціональної ворожнечі і маніпулювання суспільно значимою інформацією», але потім була звідти видалена.

Найбільший скарб, що забрало море. Стартувало нове дослідження іспанського галеону з вантажем на $20 млрд

вівторок, 28 травень 2024, 6:15

Колумбія розпочала дослідження затонулого іспанського галеона XVIII століття, який прозвали "Святий грааль кораблетрощ". Йдеться про загиблий в бою корабель з одним з найцінніших вантажів в історії людства. . Дорогоцінності іспанської корони Карибськи...

Чи справді поховання єгипетських фараонів оберігають смертоносні прокляття. Історія дослідження містичної загадки

вівторок, 28 травень 2024, 5:00

Більшість пірамід, де упокоїли смертні тіла безсмертних владик Єгипту були розграбовані ще у древності. Археологія знає лише один випадок, коли науковці випередили злодіїв. Однак цей випадок приніс сенсацію не лише знахідкою запечатаного поховання. Гр...