Українські мобільні оператори активно пропонують кредитні програми. Так, минулого тижня Київстар розіслав ряду своїх контрактних клієнтів пропозицію скористатися новою послугою "відстрочка платежу". Абоненти можуть встановити кредитний ліміт до 300% середньомісячних витрат, повідомляють Патріоти України.
"Кожен оператор по-своєму визначає, хто і в якій сумі може скористатися кредитним лімітом. Справа в тому, що можливості операторів по поверненню простроченої заборгованості обмежені", - каже телеком експерт Роман Химич, пише ubr.ua.
Пропонуючи нові послуги, оператори враховують термін користування послугами і суму, на яку абонент в середньому поповнює рахунок. Наприклад, послугою від Київстар "Екстра гроші" можуть скористатися ті, хто є клієнтами оператора не менше 2-х місяців. Vodafone пропонує додаткові кошти клієнтам зі стажем 3 місяці, які витратили в останні 30 днів на послуги оператора не менше 10 грн. Lifecell надасть клієнтам додаткові 5 грн, якщо вони користуються послугами оператора понад 3 місяці. Щоправда, Lifecell не бере додаткову плату за кошти, якщо борг повернено протягом 2-х днів.
"Операторам вигідно, щоб абоненти витрачали більше грошей. Чим ширшими будуть можливості у клієнта, тим він більше заплатить. Крім того, кредитні програми для користувачів передплачених послуг не безкоштовні", - додав Химич.
Так, кредит на 20 грн від Vodafone терміном на 2 місяці обійдеться абоненту в 90% річних. А за кредит на суму 5 грн терміном на 7 днів абоненти Lifecell зобов'язані будуть сплатити 2085% річних.
Київстар не встановлює жорстких термінів повернення боргу, що ускладнює розрахунок процентної ставки. Але заблокує номер після того, як позикові кошти вичерпаються. Мінімального кредиту - 15 грн вистачить на місяць. Оскільки плата за користування послугою складе 3 грн, то реальна ставка за кредитом становить 243% річних.
У прес-службі Vodafone Україна наголосили, що питання заборгованості, яку клієнт відмовляється повертати, вирішуються в судовому порядку в рамках законодавства України.
Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...
В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...