Хіти тижня. Це вже інший світ, або в пошуках звірів-мутантів: Таємниці дикої природи Чорнобиля знімали прихованими камерами (відео)

У Зоні відчуження сьогодні мешкають та розмножуються надзвичайно рідкісні види фауни, які знаходяться на межі вимирання поза Чорнобилем.

Фото: ТСН.Поліська рись дуже цінна і унікальна тварина. Скільки їх було до аварії на Чорнобильській АЕС – невідомо. Але зараз дослідники кажуть майже про 15 тварин, які живуть у зоні, і розмножуються, передають Патріоти України з посиланням на "Факти".

Лисиця. Зупиняється, розглядає камеру. Ніби позує. І зникає. Є кадри з оленями. Сохатого теж зацікавила незвична штука на палці.

Коні Пржевальського. На одних кадрах копирсаються у сараї, на інших просто відпочивають.

По стежці оленів пройшов вовк. У чорнобильських вовків є унікальна відмінність. Вовки набагато більш активні вдень, ніж наприклад в інших регіонах. Вони більш сміливі.

Ця сміливість лякає декого з тих, хто працює та живе у зоні відчуження. Адже вовки інколи підходять аж надто близько.

Вони наприклад заходять на проммайданчик Чорнобильської АЕС. Оскільки там є собаки, які в зимовий період послуговуються для харчування вовків.

Про зону відчуження існує міф, що їх там багато, що їх там сотні, що вони небезпечні, завтра звідти вийдуть і всіх з’їдять.

Насправді їх значно менше. У чорнобильській зоні зараз – від 40 до 60 вовків. Вони об’єднуються у 8 зграй.

Те, що тварини відчувають радіацію – міф. На цьому фоні легенди про тварин-мутантів ростуть, як гриби, після радіаційного дощу. Відео, яке наробило багато галасу. Неподалік ЧАЕС залізничну колію перебігає лось. Без шиї. Голова начебто росте прямо з тулуба.

Насправді голова тварини повернута в інший бік. Тому і здається, ніби у лося немає шиї.

Справжню сенсацію для наукового світу тут зафільмували 3 роки тому. У зоні відчуження в об’єктив фотопастки потрапив бурий ведмідь.

Ведмідь зайшов сюди з білоруської території. Влітку він тут харчується. Ось тільки на зиму знову переходить кордон. Хоча науковці певні – одного разу тварина кине якір і залишиться жити і на українському боці зони відчуження.

Можливо так вчинять і білоруські зубри. Адже ця забруднена радіацією територія стала унікальним природним заповідником Європи.

Статистика вкрай сумна: В Україні на одного новонародженого припадає троє померлих

субота, 19 липень 2025, 6:56

За пів року в Україні народилися 86 795 дітей, і померли 249 002 людини. Наразі на одного малюка припадає 3 померлих, й ця ситуація незмінна протягом останніх 5 років. Найбільше народжують у столиці, а найчастіше помирають на Дніпропетровщині, передают...

А ви це знали? Чому дальтонізм вражає переважно чоловіків

субота, 19 липень 2025, 6:30

За приблизними оцінками, понад 300 мільйонів людей у світі страждають на дальтонізм. У більшості випадків це означає, що людина не розрізняє певні відтінки кольорів або має труднощі з визначенням яскравості. У рідкісних випадках дальтонізм виявляється ...