Хіти тижня. "Воевать за Украину на Донбассе - грех. "ДНРовцы" - люди православные. Они приходили. Они борятся за свое дело, им бог помагает": Представник Почаївської Лаври вразив українофобством (відео)

На питання, кому належить Крим, чернець обережно відповів, що "усім православним". Українською вести богослужіння не можна. От такого з дитинства україномовного послушника навчають батюшки-наставники у Почаївській Лаврі на Тернопільщині.

Хресна хода УПЦ МП. Фото: Укрінформ.

27 липня під час Хресної ходи УПЦ МП у Києві молодий і простодушний послушник "владики Софронія" з Почаївської Лаври казав все, чому його навчили "святі отці" у перлині православ'я Західної України. Відео із заявами опублікував Євген Штурпак на своїй сторінці в Facebook, передають Патріоти України.

На питання, чому молодик так кострубато розмовляє російською мовою, той відповів, що переучує себе. «Ну, по-російськи красивіше. А сама українська мова це вже вторинне, відірване від коренів. Вона не підходить нам. У нас навіть служби на ній ніколи не ведуться», – сказав послушник.

Крім того, церковник вважає, що Україна не повинна воювати за Донбас, оскільки там, як і в Криму, православні люди, а на пряме запитання, кому належить півострів – Україні чи Росії – він відповів, що православним.

«Воювати за Україну не можна. Це – гріх. Це братовбивча війна проти православних. «ДНРівці» – люди православні. Я добре їх знаю, вони приходили деякі до нас. І вони борються за свою справу, їм бог допомагає. Це безумовно божу справу. А в Україні влада безбожна, тому за Україну воювати – це гріх», – заявив кандидат у ченці УПЦ-МП, який так і не назвав свого імені.

Варто знати! Скільки триває розгляд заяви на відстрочку в ТЦК - пояснення

субота, 26 квітень 2025, 6:42

Розгляд заяви на відстрочку від мобілізації в територіальному центрі комплектування (ТЦК) має певні терміни, регламентовані законодавством. За загальним правилом, комісія повинна розглянути заяву протягом семи календарних днів з моменту її надходження....

Проводи-2025: Що не можна класти в панахиду і які нюанси варто знати

субота, 26 квітень 2025, 6:00

Проводи – важливі поминальні дні після Великодня, відомі також як Гробки, Радониця чи Провідна неділя, припадають на 28 квітня. Загалом поминальний період триватиме з 28 квітня по 4 травня. Ці дні є особливими для вшанування пам’яті померлих родичів, п...