Хіти тижня. Ви зустріли дорожній патруль: Що треба знати при зупинці автомобіля

Ви самі вирішуєте чи тільки показувати, чи давати документи в руки поліцейському.

Ілюстрація. Фото: ЗМІ

Досить часто ми стаємо свідками, або безпосередніми учасниками ситуації, коли дорожній патруль зупиняє автомобіль і просить надати документи для перевірки. Патріоти України, посилаючись на Закон України «Про дорожній рух» надають вичерпний їх перелік.

Відповідно до частини 2 ст. 16 Закону України «Про дорожній рух», водій зобов’язаний мати при собі посвідчення водія і, за вимогою співробітників поліції, пред’являти для перевірки посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб, а у випадках, передбачених законодавством, – страховий поліс (сертифікат) про укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

Такий же перелік ми зустрічаємо в Правилах дорожнього руху, які встановлюють перечень документів, які водій повинен мати при собі — п. 2.1 Правил, а саме:

а) посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії;

б) реєстраційний документ на транспортний засіб;

в) у разі встановлення на транспортних засобах проблискових маячків і (або) спеціальних звукових сигнальних пристроїв – дозвіл, виданий Державтоінспекцією МВС;

г) на маршрутних транспортних засобах – схему маршруту та розклад руху;

ґ) поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

Юристи наголошують, що документи водій зобов’язаний пред’явити для перевірки, тобто ви самі вирішуєте чи їх тільки показувати чи давати в руки поліцейському. Інших документів вимагати від водія співробітник поліції не має права.

Маємо надію, що надана інформація, дозволить вам уникнути неприємних ситуацій та захистить вас від можливого свавілля поліцейських.

Опублікував: Інна Мартинчук

Борт із пораненими захисниками України прилетів до Києва, потрібна допомога, - волонтер

четвер, 4 березень 2021, 21:36

Волонтерка Наталія Юсупова збирає допомогу для поранених захисників України, яких доставили в столичний госпіталь. Про це повідомила Наталія Юсупова у фейсбуці, зазначають Патріоти України. . "До Києва прилетів борт з пораненими воїнами. За кілька днів...

Вибір зробила свідомо: Ілона Гвоздьова розповіла, чому відмовилася виступати з Винником на "Танцях з зірками"

четвер, 4 березень 2021, 21:15

Продюсери проєкту хотіли поставити артиста в пару з Ілоною Гвоздьовою, однак тоді вона вирішила виступати з Володимиром Остапчуком. Хореографиня Ілона Гвоздьова кілька років підкорювала паркет "Танців з зірками" з найвідомішими чоловіками України. У 3 ...