Хіти тижня. Ви зустріли дорожній патруль: Що треба знати при зупинці автомобіля

Ви самі вирішуєте чи тільки показувати, чи давати документи в руки поліцейському.

Ілюстрація. Фото: ЗМІ

Досить часто ми стаємо свідками, або безпосередніми учасниками ситуації, коли дорожній патруль зупиняє автомобіль і просить надати документи для перевірки. Патріоти України, посилаючись на Закон України «Про дорожній рух» надають вичерпний їх перелік.

Відповідно до частини 2 ст. 16 Закону України «Про дорожній рух», водій зобов’язаний мати при собі посвідчення водія і, за вимогою співробітників поліції, пред’являти для перевірки посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб, а у випадках, передбачених законодавством, – страховий поліс (сертифікат) про укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

Такий же перелік ми зустрічаємо в Правилах дорожнього руху, які встановлюють перечень документів, які водій повинен мати при собі — п. 2.1 Правил, а саме:

а) посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії;

б) реєстраційний документ на транспортний засіб;

в) у разі встановлення на транспортних засобах проблискових маячків і (або) спеціальних звукових сигнальних пристроїв – дозвіл, виданий Державтоінспекцією МВС;

г) на маршрутних транспортних засобах – схему маршруту та розклад руху;

ґ) поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

Юристи наголошують, що документи водій зобов’язаний пред’явити для перевірки, тобто ви самі вирішуєте чи їх тільки показувати чи давати в руки поліцейському. Інших документів вимагати від водія співробітник поліції не має права.

Маємо надію, що надана інформація, дозволить вам уникнути неприємних ситуацій та захистить вас від можливого свавілля поліцейських.

Опублікував: Інна Мартинчук

Хіти тижня. "Нах...й Україну". Двоюрідна сестра Сенцова заявила, що "пакує валізи і повертається додому" у Росію

понеділок, 27 вересень 2021, 2:00

Журналістка Наталія Каплан (Кочнева), двоюрідна сестра українського режисера, колишнього політв'язня Кремля Олега Сенцова, назвала Україну "найгіршою країною для еміграції", передають Патріоти України. "Нах...й Україну. Здається, це найгірша країна для...

Найчастіше підроблюють купюри номіналом 200, 500 та 1000 гривень: Банкіри докладно розповіли, як виявити фальшиву - 20 основних ознак (відео)

понеділок, 27 вересень 2021, 0:06

Підроблені купюри в Україні зустрічаються досить часто, і шахраї зазвичай використовують банкноти великого номіналу – 100, 200 і 500 гривень. Як зазначають у Національному банку України, найчастіше підробляють купюру номіналом у 200 гривень зразка 2017...