Хіти тижня. Ви зустріли дорожній патруль: Що треба знати при зупинці автомобіля

Ви самі вирішуєте чи тільки показувати, чи давати документи в руки поліцейському.

Ілюстрація. Фото: ЗМІ

Досить часто ми стаємо свідками, або безпосередніми учасниками ситуації, коли дорожній патруль зупиняє автомобіль і просить надати документи для перевірки. Патріоти України, посилаючись на Закон України «Про дорожній рух» надають вичерпний їх перелік.

Відповідно до частини 2 ст. 16 Закону України «Про дорожній рух», водій зобов’язаний мати при собі посвідчення водія і, за вимогою співробітників поліції, пред’являти для перевірки посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб, а у випадках, передбачених законодавством, – страховий поліс (сертифікат) про укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

Такий же перелік ми зустрічаємо в Правилах дорожнього руху, які встановлюють перечень документів, які водій повинен мати при собі — п. 2.1 Правил, а саме:

а) посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії;

б) реєстраційний документ на транспортний засіб;

в) у разі встановлення на транспортних засобах проблискових маячків і (або) спеціальних звукових сигнальних пристроїв – дозвіл, виданий Державтоінспекцією МВС;

г) на маршрутних транспортних засобах – схему маршруту та розклад руху;

ґ) поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

Юристи наголошують, що документи водій зобов’язаний пред’явити для перевірки, тобто ви самі вирішуєте чи їх тільки показувати чи давати в руки поліцейському. Інших документів вимагати від водія співробітник поліції не має права.

Маємо надію, що надана інформація, дозволить вам уникнути неприємних ситуацій та захистить вас від можливого свавілля поліцейських.

Опублікував: Інна Мартинчук

Хіти тижня. Скандал з українським тризубом у Британії викликав ажіотаж серед фанатів Путіна

понеділок, 27 січень 2020, 9:00

Прихильники Росії та політики президента Володимира Путіна щодо України бурхливо відреагували на внесення Великобританією тризуба в посібник із протидії екстремізму. Так, деякі користувачі мережі використали скандальну новину про український національн...

Штучна краса: Пластичний хірург розповів, які операції найчастіше роблять українки

понеділок, 27 січень 2020, 8:56

У програмі "Ранок з Україною" на каналі "Україна" розповіли, які частини тіла постійно вдосконалюють у кабінетах пластичних хірургів і чим небезпечна безопераційна ринопластика, передають Патріоти України. Додати імпланти у груди, вколоти філери у губи...