"Командири частин на відкатах у компаній-постачальників": У Міноборони звинуватили Центр матеріального забезпечення ЗСУ у монополізації процесу постачання

Чотири великі компанії-аутсорсера намагалися зривати тендерні процедури, щоб не допустити до поставок харчування для військових конкурентів.

Ілюстрація:nv.ua

Керівник комітету з конкурсних торгів Міністерства оборони України Олег Свірко вважає, що Центр розвитку і супроводу матеріального забезпечення Збройних сил на чолі з Дмитром Марченком намагається монополізувати процес поставок, породжуючи корупційні ризики. Про це він сказав в інтерв'ю ТСН, інформують Патріоти України.

Підприємець і волонтер Свірко заявив, що завдяки діяльності очолюваного ним комітету зекономлено понад мільярд державних коштів.

"Природно, такі дії багатьом не подобаються, в тому числі і пану Марченку, який разом з групою інших "товаришів" намагається створити структуру, що монополізує весь процес забезпечення ЗСУ з тилового напрямку, з відповідними корупційними ризиками", - зазначив він, додавши, що центр є дітищем помічника міністра оборони Юрія Бірюкова.

Коментуючи гучну історію про антисанітарні умови зберігання продуктів в ряді військових частин, Свірко зазначив, що відповідальність за це несуть в першу чергу командири, а не тендерний комітет, який визначає постачальника.

"У нас чомусь проблема зараз з харчуванням? Тому що деякі командири частин на відкатах у компаній-постачальників, і вони підписують акти. Для прикладу: в Департаменті держзакупівель є всі акти за цей рік, підписані командиром частини, в якій Марченко проводив перевірку. Ні в одному з них немає ніяких зауважень. Потрібно проводити роботу з командирами підрозділів, доводити, що якщо у них за звітами буде все чудово, а за фактом все погано, то буде покарано якусь кількість командирів", - вважає глава комітету.

Він визнав, що чотири великі компанії-аутсорсера намагалися зривати тендерні процедури, щоб не допустити до поставок харчування в війська конкурентів.

"У торгах брали участь дві-три нові компанії, чотири "одіозні" старі, а все решта - згенеровані ними ж ("одіозними") підставні компанії. По одному лоту їх могло бути близько 15. Їх завданням було не перемогти, а затягнути процедуру на період після 1 квітня (коли закінчиться термін дії договорів).

Так процедура була б зірвана, і ми змушені були б заново укладати договори з тими ж структурами, які і годували армію раніше. І в цій ситуації вони б мали можливість викручувати нам руки, і тоді ціна була б вище, ніж торішня - 67 грн на людину", - сказав він.

Очікувана вартість денного продуктового набору на одного військовослужбовця повинна скласти 63 грн, очікує Свірко.

Вчені приголомшили висновком! Навіть невелика кількість алкоголю збільшує ризик пошкодження мозку

п’ятниця, 25 квітень 2025, 8:05

Нове дослідження, проведене вченими з Медичної школи Університету Сан-Паулу, додає тривожних фактів до дискусії про шкоду алкоголю, передають Патріоти України. Аналіз майже 1800 зразків мозку показав, що регулярне вживання восьми або більше порцій алко...

Україну завалили сиром з ЄС: Що відбувається і чому з ринку витісняють місцевих виробників

п’ятниця, 25 квітень 2025, 6:58

На українському ринку продовжується стрімке зростання імпорту сиру – деякі види цього продукту почали завозити на 30% активніше. З огляду на це до половини ринку сиру в Україні припадає на іноземну продукцію. Про це, як повідомили у Спілці молочних вир...