Керівник комітету з конкурсних торгів Міністерства оборони України Олег Свірко вважає, що Центр розвитку і супроводу матеріального забезпечення Збройних сил на чолі з Дмитром Марченком намагається монополізувати процес поставок, породжуючи корупційні ризики. Про це він сказав в інтерв'ю ТСН, інформують Патріоти України.
Підприємець і волонтер Свірко заявив, що завдяки діяльності очолюваного ним комітету зекономлено понад мільярд державних коштів.
"Природно, такі дії багатьом не подобаються, в тому числі і пану Марченку, який разом з групою інших "товаришів" намагається створити структуру, що монополізує весь процес забезпечення ЗСУ з тилового напрямку, з відповідними корупційними ризиками", - зазначив він, додавши, що центр є дітищем помічника міністра оборони Юрія Бірюкова.
Коментуючи гучну історію про антисанітарні умови зберігання продуктів в ряді військових частин, Свірко зазначив, що відповідальність за це несуть в першу чергу командири, а не тендерний комітет, який визначає постачальника.
"У нас чомусь проблема зараз з харчуванням? Тому що деякі командири частин на відкатах у компаній-постачальників, і вони підписують акти. Для прикладу: в Департаменті держзакупівель є всі акти за цей рік, підписані командиром частини, в якій Марченко проводив перевірку. Ні в одному з них немає ніяких зауважень. Потрібно проводити роботу з командирами підрозділів, доводити, що якщо у них за звітами буде все чудово, а за фактом все погано, то буде покарано якусь кількість командирів", - вважає глава комітету.
Він визнав, що чотири великі компанії-аутсорсера намагалися зривати тендерні процедури, щоб не допустити до поставок харчування в війська конкурентів.
"У торгах брали участь дві-три нові компанії, чотири "одіозні" старі, а все решта - згенеровані ними ж ("одіозними") підставні компанії. По одному лоту їх могло бути близько 15. Їх завданням було не перемогти, а затягнути процедуру на період після 1 квітня (коли закінчиться термін дії договорів).
Так процедура була б зірвана, і ми змушені були б заново укладати договори з тими ж структурами, які і годували армію раніше. І в цій ситуації вони б мали можливість викручувати нам руки, і тоді ціна була б вище, ніж торішня - 67 грн на людину", - сказав він.
Очікувана вартість денного продуктового набору на одного військовослужбовця повинна скласти 63 грн, очікує Свірко.
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...
Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт № 9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження". "За" проголосував 271 нардеп. Серед норм документа – можливість автоматичного арешту коштів боржник...