Кому більше треба: Допомога на аренду житла нардепам - 12 тис., вимушеним переселенцям - 420 грн

Годі шукати соціальної справедливості.

Ілюстрація: ЖЖСьогодні мова піде про грошову допомогу на оренду житла та комунальних послуг для переселенців: вимушено переміщених з Криму та зони АТО і нардепів, що мусили переїхати до Києва, проте не мають київської прописки. Вимушеним переселенцям, щоб отримати допомогу на оренду житла чи оплату комунальних послуг, треба отримати "довідку про взяття на облік осіб, які переміщуються". Тобто довідку про те, що ви є вимушено переміщеною особою, передають Патріоти України з посиланням на depo.ua.

Так, не можна називати людину біженцем, коли вона з одного регіону своєї країни переїжджає в інший. Навіть, якщо тікають тисячі людей через загрозу життю та свободі, яка виникла через їхні політичні переконання. Але чому "переміщені особи"? Хто перемістив? Ви щось про автобуси чи машини від держави, які безкоштовно перевозили вимушених переселенців, чули? Може вони перелетіли, стараннями держслужб як Еллі із "Чарівника країни Оз", разом із своїм будиночком?

Довідку про те, що вас перемістили, видають в районних відділах соціального захисту населення – їхні адреси можна дізнатися в Інтернеті. Тільки заздалегідь подзвоніть за вказаним номером та переконайтеся, що вам саме туди, щоб не вийшло як у цій статті,коли людина простояла у черзі шість годин та дізналася, що із сьогоднішнього дня їй треба за іншою адресою.

Як нас "натягує" влада: допомога на аренду житла нардепам - 12 тис., вимушеним переселенцям - 420 грн - фото 1

Так, чергу відстояти скоріш за усе доведеться. Наприклад, в Солом'янському районі Києва (відділ соцзахисту - на Повітрофлотській, 40) черга одна з усіх питань, у ній зранку вже близько 30 людей в живій черзі і постійно хтось приходить за записом. Наразі ж записують вже на кінець березня.

Хоча в Подільському районі Києва (Контрактова площа, 2) черга всього 15 хвилин. Чому така велика різниця – невідомо. Час переїзду з тимчасово окупованої території занотовують з ваших слів, документів на підтвердження, за словами тих, хто отримував довідку, не просять.

Отримавши штамп на свою довідку, прямуйте до територіального підрозділу Державної міграційної служби (адреси та телефони також можна знайти в Інтернеті), тому що довідка вважатиметься дійсною, тільки якщо на зворотному боці проставлена відмітка ДМС про реєстрацію. Там також доведеться постояти в черзі, може 15 хвилин, а може кілька годин, як пощастить. Реєстрацію проставляють не за місцем вашого фактичного проживання, а по адресі підрозділу ДМС, тож не турбуйтеся, документів від ваших орендодавців не треба. Потім із довідкою, паспортом, ідентифікаційним кодом та ксерокопіями цих документів треба йти в "Ощадбанк", щоб отримати картку, на яку приходитимуть гроші.

Як нас "натягує" влада: допомога на аренду житла нардепам - 12 тис., вимушеним переселенцям - 420 грн - фото 2

Але заздалегідь треба заповнити на сайті банку спеціальну форму.

Як нас "натягує" влада: допомога на аренду житла нардепам - 12 тис., вимушеним переселенцям - 420 грн - фото 3

Народним депутатам, щоб отримати компенсацію за аренду житла треба… бути народним депутатом, та не мати прописки у Києві. "Народному депутату, за його заявою, виплачується щомісячна компенсація для оренди житла або винайму готельного номера в розмірі, встановленому кошторисом Верховної Ради України", - це з закону України "Про статус народного депутата України"

Рада схвалила рішення, за яким депутат не має навіть подавати додаткові документи, аби отримувати компенсацію за проживання в готелі. Як свідчить пункт перший протоколу засідання, було вирішено щомісячно видавати депутатам по 460 грн на добу для оренди житла або винаймання готельного номеру.

Днями в соцмережах здійнявся гвалт, коли був оприлюдений перелік народних депутатів України, яким у грудні 2015 року здійснена виплата компенсації для оренди житла. Серед них наприклад Олександр Пономарьов і Сергій Валентиров. Згідно, з декларацією про доходи у 2014 році статки Пономарьова становили 1 млн. 300 тис. 960 гривень, Валентирова - 6 млн. 605 тис. 791 грн.

Нардеп Володимир Парасюк заявив, що витрачає 12 тисяч гривень з бюджетних коштів за найом житла та ще й бідкається, що "більше, ніж дозволено не можу витрачати і менше, ніж дозволено, так само". І справа навіть не в тому, що народним депутатам без цих драних 12 тисяч не жити.

Справа в тому, що тим, хто приїхав працювати в Київ за власним бажанням, знайшов гроші на передвиборчу кампанію, має можливість відвідувати свої домівки, платять на 11 тисяч 580 гривень більше ніж переселенцю, який вимушений був покинути свою власну квартиру чи будинок на Донбасі, чи в Криму та виїхати в інший регіон України. Якому вже й немає куди вертатися, бо житло чи розбомбили чи окупували "ополченці", зайняла "кримська самооборона". Вимушений переселенець отримає 420 гривень на місяць, якщо працює, чи 880 грн, якщо безробітний.

На 12 тисяч гривень можна орендувати дві хороші квартири в Києві. Чи три квартири без побутової техніки з "радянським" ремонтом. 420 гривень це доба в хостелі. Цього навіть на сплату комунальних рахунків не вистачить. Навіть якщо скласти всю цю допомогу за рік - вийде менше, ніж народний депутат отримає за місяць.

Ігнорувати не можна: У ЗСУ пояснили, чому часто повітряна тривога лунає на всій території України

субота, 2 липень 2022, 6:56

Ворог застосовує свої удари по Україні з певним задумом з різних напрямків. Тому сигнал повітряної тривоги вмикається на ділянці, яка вважається небезпечною і по якій може бути завдано удар. Речник Повітряних сил України Юрій Ігнат пояснює, що також це...

Моторошна трагедія: У Єгипті акула напала на туристку, відкусивши руку та ногу - жінка померла (відео)

субота, 2 липень 2022, 6:20

У Єгипті у курортному місті Хургада на туристку напала акула. Хижак відкусив постраждалій руку та ногу на очах у гостей одного з готелів, які кликали на допомогу рятувальників та зафіксували те, що відбувалося, передають Патріоти України. Жертвою напад...