Красива Україна: Мережу вразили топ-12 наймальовничіших озер, біля яких можна відпочити по-справжньому (фоторепортаж)

Скучили за сонцем, спокоєм, синім небом і білими хмарками, що пливуть по синій воді, над таємничою безоднею? Збираймося на озера України!

В Україні більше 20 тисяч озер. Фото: myplanet.com.ua

Літо – це саме та пора, коли варто подорожувати та відшуковувати незвідані місця, яких не торкнулася цивілізація. Благо, що на території нашої країни їх дуже багато і на різний смак. Насолодитися неймовірної краси природою, погрітися на сонечку і навіть власноруч назбирати лісових ягід та грибів - усе це можна зробити, відпочиваючи біля озер, яких в Україні налічується близько 20 тисяч. По водоймах нашої держави, які подарують вам "наймальовничіші" враження, проводять екскурсію для читачів Патріоти України разом з 24 каналом. Починаємо:

1. Озеро Світязь, Волинська область

Найкраща природна туристична прикраса Волині – озеро Світязь. Світязь – найглибше озеро в Україні. У сонячну погоду дно озера видно на кількаметровій глибині. Розташований Світязь неподалік селища Шацьк. Окрім нього, тут є ще понад двадцять озер. Кажуть, що Світязь чимось схожий на море. У вітряну погоду хвилі тут досягають півтораметрової висоти. Майже уздовж всієї берегової смуги озера ростуть ліси. У літній час тут можна вдосталь насолодитися ароматом хвої, назбирати чорниці, ожини, грибів. Біля берегів Світязь переважно мілкий. Можна пройти півтори сотні метрів, аж поки вода досягне грудей. У безвітряну погоду вода прогрівається дуже швидко. Найбільша глибина – 58,4 метра.

А ще Світязь славиться своїми лящами, окунями, щуками, сомами, але справжнім делікатесом і місцевою "родзинкою" вважається вугор. Кажуть: не побував на Світязі, якщо не скуштував місцевих вугрів!

2. Озеро Синевир, Закарпатська область

Озеро Синевир – найбільше і найзагадковіше гірське озеро України. Туристи з усієї Європи прагнуть помилуватися його блакитними хвилями.

"Морське око" Карпат – так ще називають Синевир – розташоване на висоті близько тисячі метрів над рівнем моря, його максимальна глибина – 24 метри.

Вода Синевиру чиста і прозора настільки, що в ній добре себе почуває форель – риба, яка може жити лише у кришталево чистій воді. Навкруги озеро оточене старими смереками. Тут надзвичайно легко дихати – завдяки аромату хвої, що насичує повітря. Прикрашає берег озера дерев’яна скульптура, що зображує двох закоханих: юнака на ім’я Вир і дівчину Синь.

"Води Синевиру прозорі, наче дівочі сльози. Кажуть, їх виплакала молода Синь у тузі за коханим Виром" – розповідає легенда про походження озера.

3. Озеро Несамовите, Закарпатська область

Несамовите – одне з озер Українських Карпат, розташоване на висоті 1750 метрів над рівнем моря. Відвідати мальовничу високогірну водойму, овіяну переказами і легендами, мріє кожен мандрівник. Формою озеро Несамовите дещо нагадує Антарктиду. Місцина завжди знаходилася на межі: раніше – європейських держав (прикордонні стовпчики стоять донині), а тепер – між Закарпатською та Івано-Франківською областями. Взимку озеро замерзає.

Існує безліч карпатських легенд про вічнохолодні води, в які не можна кидати каміння і купатись у них. Кажуть, если неодружена (незаміжня) людина вміється Озерний водою, Упродовж року знайде Собі пару. Так це чи ні, дізнаєтеся, відвідавші це містичне озеро.

4. Біле озеро, Рівненська область

Біле озеро – карстового походження, розташоване у селі Рудка. Через чисту і прозору воду видно золоте піщане дно з білими каменями-вапняками. Саме через це озеро називають Білим.

Вода має цілющі властивості. В її складі є гліцерин, який лікує захворювання шкіри: від простих порізів до екземи та грибка. Це єдине в Україні озеро, яке має такі властивості. Вода на дотик шовковиста і м’яка. У свій час нею лікувалися не тільки українці, а й польські шляхтичі. Також вода багата сірководнем, кальцієм, магнієм, фосфором.

5. Озеро Марічейка, Івано-Франківська область

Марічейка – гірське озеро, звідусіль оточене густим смерековим лісом. Легенда про назву села згадує: озеро утворилося зі сліз чабана Івана, кохану котрого – Марічку – замордували вороги. Дівчина пожертвувала життям, щоб врятувати односельчан від наступу ворогів. Відтоді озеро стали звати Марічейка, а ліс довкола – Дівочим.

Наука ж каже, що озеро має льодовикове походження, тому розміщується так високо. Глибина Марічейки не перевищує 0,8 метра, хоча малим озеро не назвеш: Марічейка 88 метрів завдовжки і 45 метрів завширшки.

6. Озеро Бребенескул, Закарпатська область

Найвисокогірніше озеро України лежить на висоті 1 801 метра над рівнем моря. Через особливості клімату та рельєфу навіть у травні біля озера може лежати сніг.

Протягом року слабомінералізована вода Бребенескула залишається кришталево чистою і прохолодною (хоч вважається найтеплішою зі всіх озер Чорногірського хребта). Довкола озера — чисте гірське повітря та дивовижна карпатська природа, де на зелених вершинах квітнуть азалії та крокуси.

7. Озеро Кунігунда, село Солотвино, Закарпатська область

Кунігунда — солоне озеро, аналог Мертвого моря за ступенем мінералізації води. Виникло на місці соляної шахти. Солоність води в них досягає 32-35%, що викликає відчуття невагомості при зануренні.

Названо ім'ям угорської цариці Кунігунди, дружини київського князя Ярополка, яка, за легендою, зупинялася тут по дорозі до Києва. Озеро є курортом, широко застосовується грязелікування і лікування сольовим розчином (ропою). Грязі дають позитивний ефект при лікуванні серцево судинної системи, захворюванні кісток, нервової системи, урологічних захворюваннях, псоріазу і легеневої системи.

8. Шелехівське озеро, Сумська область

З висоти пташиного польоту Шелехівське озеро схоже на розігнуту підкову із зеленою цяткою острівця посередині. Тут водяться карасі й щуки, линки й окуні, в'юни й інші лускаті родичі. Але справжні рекорди б'ють раки! Їх тут така сила-силенна, що місцеві жителі кожного гостя застерігають заходити босим у воду — тільки в чоботях, бо вчепляться відразу.

Озеро оточене лісом, тут чиста вода, надзвичайно багатий рослинний та тваринний світ. Однак, незважаючи на красу озера, туристів у цей куточок приїжджає небагато – довго і незручно добиратися.

9. Молочне озеро, Запорізька область

Молочне озеро (лиман) утворене на місці заливу Азовського моря. Відділене від нього піщано-черепашковим пересипом.

На картах XIX століття існувала лише назва Молочне озеро, тоді його води ще не були з’єднані з морем. Цікаво, що протягом років лиман постійно змінював свої стани, будучи то закритим, то відкритим, то напіввідкритим. Грязі Молочного озера мають лікувальні властивості, а вода за складом дуже схожа на "азовську".

10. Озеро Ялпуг, Одеська область

Ялпуг — найбільше прісне озеро в Україні — знаходиться поблизу міста Болграда на Одещині. Ялпуг є найбільшим з групи Дунайських озер, до якої ще входять: Кагул, Картал, Кугурлуй, Катлабуг і Китай. Ялпуг відокремлене від озера Кугурлуй дамбою над якою проходить траса Рені ‒ Ізмаїл.

Довжина озера 25 км, найбільша глибина — 6 м. Озеро Ялпуг багате на рибу: тут зустрічається її 41 вид, є раки. Найбільше промислове значення мають сазан, краснопірка, окунь, щука.

Біля озера Ялпуг є старовинний дуб, який місцеве населення старанно оберігає. Кажуть, що коли Олександр Пушкін подорожував Одеською областю, озеро справило на нього незабутнє враження. І в пам’ять про себе він вирішив посадити на березі озера дуб. Правда це чи ні, сказати важко, але одесити підтримують таку легенду, а заодно і доглядають за дубом.

11. Сасик-Сиваш, Крим

Це найбільше озеро в Криму, розташоване на схід від Євпаторії. Колись давно Сасик представляв собою затоку Чорного моря, але з часом утворився піщаний насип.

Назва озера означає в перекладі з кримськотатарської "смердючий бруд". Сасик-Сиваш знаменитий, перш за все, своєю сіллю і брудом з лікувальними властивостями.

В 15 столітті кримські озера, в тому числі й Сасик, використовувалися для видобутку солі в промислових масштабах. Озеро Сасик забезпечувало сіллю всю Україну і частину Московської держави.

Проте, озеро Сасик-Сиваш має проблему. Справа в тому, що, окрім солоної частини, воно має ще й прісну — на півночі. Розділені вони між собою дамбою. Рівень води в солоному озері постійно росте, відповідно ширина дамби зменшується.

12. Озеро Донузлав, Крим

Донузлав — найглибше озеро Криму — 27 м. Озеро практично повністю солоне, крім його північної частини. Від моря озеро відділене піщаним насипом.

Цілющі грязі озера Донузлав застосовують також для лікування судинної, опорно-рухової систем, гінекологічних захворювань і навіть безпліддя. Використання грязей має антибактеріальну, антицелюлітну й антистресову дії.

Піщані пляжі, спокійні води озера Донузлав, цілющі грязі, чисте повітря, настояне на степових травах — гарне місце для відпочинку влітку.

Мальовничих озер в Україні надзвичайно багато. Ми обрали лише найпопулярніші місцини. Проте, чимало й інших "синоьооких перлин" радують відпочивальників своєю блакиттю та красою. Тож, досліджуйте, пірнайте, насолоджуйтеся!

На водосховищі трагічно загинув відомий волонтер і ветеран АТО (фото)

неділя, 23 лютий 2020, 19:46

Роман Бойко очолював громадську організацію "Січ" та мав псевдонім "Чуб". 23 лютого із водосховища села Диківка Знам'янського району на Кіровоградщині дістали тіло 36-річного жителя обласного центру. Нещасний випадок на воді трапився ще ввечері наперед...

Масова бійка у центрі Львова: Постраждали поліцейські

неділя, 23 лютий 2020, 19:29

В ніч на 23 лютого у центрі Львова сталася масова бійка, внаслідок якої тілесні ушкодження отримали двоє патрульних поліцейських, повідомляють Патріоти України з посиланням на відділ комунікації поліції Львівської області . Повідомлення про масову б...