Красива Україна: Мережу вразили топ-12 наймальовничіших озер, біля яких можна відпочити по-справжньому (фоторепортаж)

Скучили за сонцем, спокоєм, синім небом і білими хмарками, що пливуть по синій воді, над таємничою безоднею? Збираймося на озера України!

В Україні більше 20 тисяч озер. Фото: myplanet.com.ua

Літо – це саме та пора, коли варто подорожувати та відшуковувати незвідані місця, яких не торкнулася цивілізація. Благо, що на території нашої країни їх дуже багато і на різний смак. Насолодитися неймовірної краси природою, погрітися на сонечку і навіть власноруч назбирати лісових ягід та грибів - усе це можна зробити, відпочиваючи біля озер, яких в Україні налічується близько 20 тисяч. По водоймах нашої держави, які подарують вам "наймальовничіші" враження, проводять екскурсію для читачів Патріоти України разом з 24 каналом. Починаємо:

1. Озеро Світязь, Волинська область

Найкраща природна туристична прикраса Волині – озеро Світязь. Світязь – найглибше озеро в Україні. У сонячну погоду дно озера видно на кількаметровій глибині. Розташований Світязь неподалік селища Шацьк. Окрім нього, тут є ще понад двадцять озер. Кажуть, що Світязь чимось схожий на море. У вітряну погоду хвилі тут досягають півтораметрової висоти. Майже уздовж всієї берегової смуги озера ростуть ліси. У літній час тут можна вдосталь насолодитися ароматом хвої, назбирати чорниці, ожини, грибів. Біля берегів Світязь переважно мілкий. Можна пройти півтори сотні метрів, аж поки вода досягне грудей. У безвітряну погоду вода прогрівається дуже швидко. Найбільша глибина – 58,4 метра.

А ще Світязь славиться своїми лящами, окунями, щуками, сомами, але справжнім делікатесом і місцевою "родзинкою" вважається вугор. Кажуть: не побував на Світязі, якщо не скуштував місцевих вугрів!

2. Озеро Синевир, Закарпатська область

Озеро Синевир – найбільше і найзагадковіше гірське озеро України. Туристи з усієї Європи прагнуть помилуватися його блакитними хвилями.

"Морське око" Карпат – так ще називають Синевир – розташоване на висоті близько тисячі метрів над рівнем моря, його максимальна глибина – 24 метри.

Вода Синевиру чиста і прозора настільки, що в ній добре себе почуває форель – риба, яка може жити лише у кришталево чистій воді. Навкруги озеро оточене старими смереками. Тут надзвичайно легко дихати – завдяки аромату хвої, що насичує повітря. Прикрашає берег озера дерев’яна скульптура, що зображує двох закоханих: юнака на ім’я Вир і дівчину Синь.

"Води Синевиру прозорі, наче дівочі сльози. Кажуть, їх виплакала молода Синь у тузі за коханим Виром" – розповідає легенда про походження озера.

3. Озеро Несамовите, Закарпатська область

Несамовите – одне з озер Українських Карпат, розташоване на висоті 1750 метрів над рівнем моря. Відвідати мальовничу високогірну водойму, овіяну переказами і легендами, мріє кожен мандрівник. Формою озеро Несамовите дещо нагадує Антарктиду. Місцина завжди знаходилася на межі: раніше – європейських держав (прикордонні стовпчики стоять донині), а тепер – між Закарпатською та Івано-Франківською областями. Взимку озеро замерзає.

Існує безліч карпатських легенд про вічнохолодні води, в які не можна кидати каміння і купатись у них. Кажуть, если неодружена (незаміжня) людина вміється Озерний водою, Упродовж року знайде Собі пару. Так це чи ні, дізнаєтеся, відвідавші це містичне озеро.

4. Біле озеро, Рівненська область

Біле озеро – карстового походження, розташоване у селі Рудка. Через чисту і прозору воду видно золоте піщане дно з білими каменями-вапняками. Саме через це озеро називають Білим.

Вода має цілющі властивості. В її складі є гліцерин, який лікує захворювання шкіри: від простих порізів до екземи та грибка. Це єдине в Україні озеро, яке має такі властивості. Вода на дотик шовковиста і м’яка. У свій час нею лікувалися не тільки українці, а й польські шляхтичі. Також вода багата сірководнем, кальцієм, магнієм, фосфором.

5. Озеро Марічейка, Івано-Франківська область

Марічейка – гірське озеро, звідусіль оточене густим смерековим лісом. Легенда про назву села згадує: озеро утворилося зі сліз чабана Івана, кохану котрого – Марічку – замордували вороги. Дівчина пожертвувала життям, щоб врятувати односельчан від наступу ворогів. Відтоді озеро стали звати Марічейка, а ліс довкола – Дівочим.

Наука ж каже, що озеро має льодовикове походження, тому розміщується так високо. Глибина Марічейки не перевищує 0,8 метра, хоча малим озеро не назвеш: Марічейка 88 метрів завдовжки і 45 метрів завширшки.

6. Озеро Бребенескул, Закарпатська область

Найвисокогірніше озеро України лежить на висоті 1 801 метра над рівнем моря. Через особливості клімату та рельєфу навіть у травні біля озера може лежати сніг.

Протягом року слабомінералізована вода Бребенескула залишається кришталево чистою і прохолодною (хоч вважається найтеплішою зі всіх озер Чорногірського хребта). Довкола озера — чисте гірське повітря та дивовижна карпатська природа, де на зелених вершинах квітнуть азалії та крокуси.

7. Озеро Кунігунда, село Солотвино, Закарпатська область

Кунігунда — солоне озеро, аналог Мертвого моря за ступенем мінералізації води. Виникло на місці соляної шахти. Солоність води в них досягає 32-35%, що викликає відчуття невагомості при зануренні.

Названо ім'ям угорської цариці Кунігунди, дружини київського князя Ярополка, яка, за легендою, зупинялася тут по дорозі до Києва. Озеро є курортом, широко застосовується грязелікування і лікування сольовим розчином (ропою). Грязі дають позитивний ефект при лікуванні серцево судинної системи, захворюванні кісток, нервової системи, урологічних захворюваннях, псоріазу і легеневої системи.

8. Шелехівське озеро, Сумська область

З висоти пташиного польоту Шелехівське озеро схоже на розігнуту підкову із зеленою цяткою острівця посередині. Тут водяться карасі й щуки, линки й окуні, в'юни й інші лускаті родичі. Але справжні рекорди б'ють раки! Їх тут така сила-силенна, що місцеві жителі кожного гостя застерігають заходити босим у воду — тільки в чоботях, бо вчепляться відразу.

Озеро оточене лісом, тут чиста вода, надзвичайно багатий рослинний та тваринний світ. Однак, незважаючи на красу озера, туристів у цей куточок приїжджає небагато – довго і незручно добиратися.

9. Молочне озеро, Запорізька область

Молочне озеро (лиман) утворене на місці заливу Азовського моря. Відділене від нього піщано-черепашковим пересипом.

На картах XIX століття існувала лише назва Молочне озеро, тоді його води ще не були з’єднані з морем. Цікаво, що протягом років лиман постійно змінював свої стани, будучи то закритим, то відкритим, то напіввідкритим. Грязі Молочного озера мають лікувальні властивості, а вода за складом дуже схожа на "азовську".

10. Озеро Ялпуг, Одеська область

Ялпуг — найбільше прісне озеро в Україні — знаходиться поблизу міста Болграда на Одещині. Ялпуг є найбільшим з групи Дунайських озер, до якої ще входять: Кагул, Картал, Кугурлуй, Катлабуг і Китай. Ялпуг відокремлене від озера Кугурлуй дамбою над якою проходить траса Рені ‒ Ізмаїл.

Довжина озера 25 км, найбільша глибина — 6 м. Озеро Ялпуг багате на рибу: тут зустрічається її 41 вид, є раки. Найбільше промислове значення мають сазан, краснопірка, окунь, щука.

Біля озера Ялпуг є старовинний дуб, який місцеве населення старанно оберігає. Кажуть, що коли Олександр Пушкін подорожував Одеською областю, озеро справило на нього незабутнє враження. І в пам’ять про себе він вирішив посадити на березі озера дуб. Правда це чи ні, сказати важко, але одесити підтримують таку легенду, а заодно і доглядають за дубом.

11. Сасик-Сиваш, Крим

Це найбільше озеро в Криму, розташоване на схід від Євпаторії. Колись давно Сасик представляв собою затоку Чорного моря, але з часом утворився піщаний насип.

Назва озера означає в перекладі з кримськотатарської "смердючий бруд". Сасик-Сиваш знаменитий, перш за все, своєю сіллю і брудом з лікувальними властивостями.

В 15 столітті кримські озера, в тому числі й Сасик, використовувалися для видобутку солі в промислових масштабах. Озеро Сасик забезпечувало сіллю всю Україну і частину Московської держави.

Проте, озеро Сасик-Сиваш має проблему. Справа в тому, що, окрім солоної частини, воно має ще й прісну — на півночі. Розділені вони між собою дамбою. Рівень води в солоному озері постійно росте, відповідно ширина дамби зменшується.

12. Озеро Донузлав, Крим

Донузлав — найглибше озеро Криму — 27 м. Озеро практично повністю солоне, крім його північної частини. Від моря озеро відділене піщаним насипом.

Цілющі грязі озера Донузлав застосовують також для лікування судинної, опорно-рухової систем, гінекологічних захворювань і навіть безпліддя. Використання грязей має антибактеріальну, антицелюлітну й антистресову дії.

Піщані пляжі, спокійні води озера Донузлав, цілющі грязі, чисте повітря, настояне на степових травах — гарне місце для відпочинку влітку.

Мальовничих озер в Україні надзвичайно багато. Ми обрали лише найпопулярніші місцини. Проте, чимало й інших "синоьооких перлин" радують відпочивальників своєю блакиттю та красою. Тож, досліджуйте, пірнайте, насолоджуйтеся!

"Допомагають ЗСУ!": Військовий подякував росіянам, що купують популярну відеоігру

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:03

Військовий, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов окремо подякував тим росіянам, котрі вирішують придбати гру "S.T.A.L.K.E.R. 2" та, таким чином, доклались до допомоги Збройним силам України. Про це він написав на своєму Telegram-...

Накласти арешт поки неможливо: У ексголови Хмельницької МСЕК Крупи знайшли ще майже $600 тисяч

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:32

У колишньої очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи виявили, окрім вилучених 5 мільйонів доларів, ще 592 тисячі доларів на рахунку у польському банку. Про це заявив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прок...