Лідера руху "Юго-Восток" Юрія Апухтіна, який брав активну участь у масових заворушеннях біля будівлі Харківської облдержадміністрації у 2014 році, звільнили з-під варти в залі суду. Колегія суддів Апеляційного суду Харківської області розглянула скарги Апухтіна, захисників та прокурора, інформують Патріоти України з посиланням на УНІАН.
Суд вирішив залишити апеляційну скаргу прокурора без задоволення, а апеляційні скарги обвинуваченого та захисників задовольнити частково.
Так, вирок Київського районного суду від 23 травня 2017 року відносно Апухтіна в частині його засудження за ч.3 ст.109 Кримінального кодексу України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) скасовано, кримінальне провадження в цій частині скасоване.
З вироку також було виключено посилання про застосування ч.1 ст.70 КК України, в результаті чого Апухтін вважається засудженим лише за ч.1 ст.294 КК України (масові заворушення) до п'яти років позбавлення волі.
На підставі ч.5 ст.72 КК України у строк відбування покарання Апухтіну зараховано термін його попереднього ув'язнення з 30 квітня 2014 року по 7 травня 2014 року та з 19 грудня 2014 року по 20 червня 2017 року з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі, а з 21 червня 2017 року по 20 грудня 2017 року з розрахунку один день ув'язнення за один день позбавлення волі.
За такими розрахунками, Апухтін повністю відбув покарання та був звільнений з-під варти в залі суду.
23 травня у Харкові Апухтіна було засуджено до 6 років позбавлення волі. Під час досудового слідства було встановлено, що Апухтін був організатором масових заворушень у квітні 2014 року біля будівлі Харківської ОДА.
Також доведено, що Апухтін був одним із ініціаторів з проведення у Харкові "референдуму" з питань федералізації – створення так званої "Юго-Восточной автономии от Одессы до Харькова", який планувався у травні 2014 року, однак не відбувся.
Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...
В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...