Маємо ще: Скільки парафій Московського патріархату перейшли до ПЦУ

Найбільше парафіяльних храмів перейшли до Помісної церкви у Вінницькій області.
В ПЦУ переходить все більше храмів. Ілюстрація: Корреспондент.net.

80 парафій колишньої Української православної церкви Московського патріархату перейшли до новоствореної Православної церкви України. До новоствореної Православної церкви вже перейшли і два кафедральні собори – Спасо-Преображенський собор у Вінниці та Миколаєво-Успенський собор у Коломиї, передають Патріоти України.

Також до складу ПЦУ увійшли 78 парафіяльних храмів. Найбільше з них перейшли до Помісної церкви у Вінницькій області. Там, про вихід з Московського патріархату оголосили вже 22 парафії.

У Хмельницькій області таких храмів 14, у Черкаській – 9, у Волинській – 7, на Львівщині й Тернопільщині по 6, у Черкаській – 5, Чернівецькій – 3, а в Дніпропетровській та Івано-Франківській по 2. До ПЦУ перейшли також по одній парафії у Житомирській, Закарпатській, Миколаївській, Одеській, Рівненській та Чернігівській областях.

17 січня Верховна Рада схвалила зміни до закону "Про свободу совісті та релігійних організацій", у якому прописані механізми переходу релігійних громад до інших парафій. Зокрема, парафія на власний розсуд приймає нових та виключає існуючих членів громади у порядку, встановленому її статутом (положенням). Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюють на загальних зборах релігійної громади. Якщо релігійна організація вирішує змінити підлеглість, вона повинна повідомити про це до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії.

"Усі звільнені в суботу з полону – в лікарні": У ГУР розповіли про стан бійців

субота, 4 лютий 2023, 20:14

Звільнені у суботу з російського полону українські бійці перебувають у незадовільному стані, всі вони в лікарні. Про це заявив заступник начальника ГУР Дмитро Усов під час зустрічі з керівником ОП Андрієм Єрмаком, повідомляють Патріоти України із посил...

Росіяни мало не пережили серцевий напад: У літака, що летів з Таїланду до Москви, просто під час зльоту лопнули колеса (відео)

субота, 4 лютий 2023, 20:00

У літака ZF-3604 Azur Air, який летів із Пхукета до Москви, просто під час зльоту лопнули колеса шасі. Про це повідомляють російські Telegram-канали, передають Патріоти України. Туристів, які пережили "серцевий напад", висадили і відправили до готелів ...