Маємо ще: Скільки парафій Московського патріархату перейшли до ПЦУ

Найбільше парафіяльних храмів перейшли до Помісної церкви у Вінницькій області.
В ПЦУ переходить все більше храмів. Ілюстрація: Корреспондент.net.

80 парафій колишньої Української православної церкви Московського патріархату перейшли до новоствореної Православної церкви України. До новоствореної Православної церкви вже перейшли і два кафедральні собори – Спасо-Преображенський собор у Вінниці та Миколаєво-Успенський собор у Коломиї, передають Патріоти України.

Також до складу ПЦУ увійшли 78 парафіяльних храмів. Найбільше з них перейшли до Помісної церкви у Вінницькій області. Там, про вихід з Московського патріархату оголосили вже 22 парафії.

У Хмельницькій області таких храмів 14, у Черкаській – 9, у Волинській – 7, на Львівщині й Тернопільщині по 6, у Черкаській – 5, Чернівецькій – 3, а в Дніпропетровській та Івано-Франківській по 2. До ПЦУ перейшли також по одній парафії у Житомирській, Закарпатській, Миколаївській, Одеській, Рівненській та Чернігівській областях.

17 січня Верховна Рада схвалила зміни до закону "Про свободу совісті та релігійних організацій", у якому прописані механізми переходу релігійних громад до інших парафій. Зокрема, парафія на власний розсуд приймає нових та виключає існуючих членів громади у порядку, встановленому її статутом (положенням). Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюють на загальних зборах релігійної громади. Якщо релігійна організація вирішує змінити підлеглість, вона повинна повідомити про це до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії.

Українцям не платитимуть "другу пенсію" - у Раді провалили законопроєкт

четвер, 25 квітень 2024, 18:54

Народні депутати провалили у першому читанні законопроєкт про т. зв. другу пенсію - накопичувальне пенсійне забезпечення. Документ не набрав необхідної кількості голосів - за нього проголосували лише 214 нардепів. Про це повідомив перший заступник голо...

Не готові воювати: Соціологи з'ясували, в якому регіоні України найбільш поширене прагнення уникнути мобілізації

четвер, 25 квітень 2024, 18:30

Прагнення уникнути мобілізації найбільш поширене на сході. Загалом в Україні готовність до мобілізації перебуває на посередньому рівні. Такі даніоприлюднив фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, передають Патріоти України. "Визначаючи реа...