У центрі Києва відсвяткували Новий рік за юліанським стилем з дотриманням народних обрядів і традицій. Про це повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ, передають Патріоти України.
"Водіння Кози, маланкування й щедрування" почались13 січня на платформі станції метро "Золоті Ворота" в 15-30, і поступово перемістилися на Софійську площу, де веселий спів, жарти та поздоровлення тривали до 18-00.
Серед організаторів дійства - колядницька група "Зоряниця", співоча група "Слово Жінки" і група "Вулиця Володимира"
13 січня - Щедрий Вечір, час, коли в кожному будинку накритий вже не пісний, а багатий і щедрий стіл, а дівчата співають щедрівки та бажають родючості і людям, і рослинам, і худібці, і бджолам, і всьому живому на землі.
А вранці 14 січня, на Василя цю зорану щедрівками землю засіють в українських будинках хлопчики-засівальники.
А ще в цей вечір водять Козу (яка вмирає і оживає), смішна незграбна Маланка водить Василя, жартують і співають, вітають на всяке примноження добробуту.
В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...
У селі Незнанів Львівської області розпочався процес беатифікації отця доктора Станіслав Сярок, який загинув у молодому віці під час радянських репресій, передають Патріоти України. Урочистості з нагоди початку процесу відбулися 25 червня в парафії Пре...