"Метастаза куреня з Десятинної": Кияни обурилися появі стовпа з православними іконами біля пам'ятника їжачку в тумані. Але чи варто бити на сполох? (фото)

Однак обурена громадськість мабуть не знає, що сквер з їжачком, котрий тут оселився кілька років тому, подвір'я Георгіївської церкви, зведеної Ярославом Мудрим (у хрещенні - Георгій) і знищеної комуністами у 1930-ті роки. Хенгістов мусив би це знати

Їжачок в тумані. Фото:io.uaУ сквері на вулиці Рейтарській в Києві на стовпі неподалік від пам'ятника Їжачку в тумані з'явився хрест з іконами. Про це повідомив журналіст Володимир Хенгістов на своїй сторінці в Facebook, передають Патріоти України.

"У сквері на Рейтарській, відразу за пам'ятником Їжачку в тумані, з'явився православний стовп з іконостасом. Це означає, що незабаром станеться і інше диво: темної ночі, з божою поміччю, тут виросте свята капличка з вагонки, а слідом за нею - і щоcm покапітальніше", - упевнений він. "Треба б допомогти їжакові наїжачитися, а то попи зовсім загубилися останнім часом", - написав Хенгістов.

У коментарях користувачі висловили своє невдоволення появою стовпа з іконостасом. "Намолене місце можливо?" - пишуть в мережі. "Став любо, коли православ'я", - жартують користувачі. "Капець. Їм все мало", - обурені жителі.

"Можна на нього портрет Чарльза Дарвіна наклеїти", - запропонували користувачі. "А що бензопили ні у кого немає?" - відзначили в коментарях. "Що ви розумієте ?! Цей стовп мироточить!" - пишуть користувачі. "Попи взагалі розперезалися", - додали в мережі.

Однак насправді не все так однозначно. Те що пан Хенгістов називає "сквером на Рейтарській" насправді є залишками подвір'я церкви святого Георгія, котру звів на честь свого небесного покровителя великий князь київський Ярослав Володимирович. Цей храм давніший і не менш уславлений ніж Михайлівський Золотоверхий. Декілька раз руйнувався (вперше - 1240-го, в останнє - 1934). Можливо святині судилося постати у чергове? Як це сталося з Успенським собором Києво-Печерської лаври, Михайлівським Золотоверхим монастирем, церквою Богородиці Пирогощої

Якщо Київ його відновить за кресленнями на старих фундаментах, то поверне ще одну дорогоцінну перлину свого давньоруського минулого, стверджують у коментарях ПУ краєзнавці та історики. Головне, щоб все робилося не методами самозахвату якоюсь релігійною громадою, чи групою осіб, а за законом, з дотриманням норм зі збереження пам'ятних місць.

"Маю важливий проєкт": Український актор, який зіграв поета Стуса, розповів, чому виїхав за кордон під час війни

п’ятниця, 4 квітень 2025, 22:36

Актор Дмитро Ярошенко, який став відомий після ролі Василя Стуса в фільмі "Заборонений", пояснив, чому виїхав з України. У коментарі "Суспільне Культура" чоловік зазначив, що перетнув кордон через "важливий міжнародний проєкт", передають Патріоти Украї...

А що - так можна було?: Церква почала проводити бої рестлерів, щоб... залучити більше парафіян

п’ятниця, 4 квітень 2025, 21:59

Англіканська церква Святого Петра в місті Шиплі на півночі Англії приваблює нових парафіян за допомогою боїв рестлерів. Глядачі із захопленням стежать за тим, як б'ються бійці за перемогу, передають Патріоти України з посиланням на Associated Press. За...