Міністерство готує вердикт: Українські багатоповерхівки попрощаються зі сміттєпроводами

У Європі вже давно відмовилися від такої норми, у більшості країн вона заборонена. На противагу цьому успішно діє роздільний збір сміття.

Ілюстрація:commons.wikimedia.org

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства планує переглянути застарілу норму щодо обов'язкового проектування сміттєпроводів у багатоповерхівках. Про це Укрінформу повідомили у прес-службі заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лева Парцхаладзе, зазначають Патріоти України.

"Сьогодні у сміттєпроводи викидається усе, що завгодно, чистка проводиться нерегулярно, від цього постійний жахливий запах та бруд. Зараз, оновлюючи ДБН, ми пропонуємо переглянути цю застарілу норму",- сказав він.

"У Європі вже давно відмовилися від неї, у більшості країн вона заборонена. На противагу цьому успішно діє роздільний збір сміття. Впевнений, поки у наших будинках функціонують сміттєпроводи, в Україні не буде відповідального відношення до відходів і система сортування не запрацює", - зазначив урядовець.

Як зазначається у повідомленні, на офіційній сторінці заступника міністра у Facebook було проведено опитування громадської думки щодо доцільності використання сміттєпроводів у будинках.

Згідно з ним, 92% опитуваних проголосували проти сміттєпроводів і за роздільний збір сміття, інші 8% все ще не готові відмовитися від цієї застарілої норми.

Зазначається, що перегляд та оновлення державних будівельних норм є одним із головних пріоритетів Мінрегіону.

Так, у 2017 році було затверджено 13 ДБН, а у 2018 році планується оновити та затвердити ще 16 будівельних норм.

Зокрема, вони стосуватимуться вимог щодо проектування фундаментів, фасадів будівель та споруд, інженерних систем, планування та забудови територій, доступності будівель та споруд для людей з інвалідністю.

В Україні для кількох категорій скасували плату за доставку газу? Все, що треба знати

п’ятниця, 19 квітень 2024, 15:30

Більшість споживачів газу найближчим часом сплачуватимуть за газ, як і раніше, за старими тарифами, передають Патріоти України. Варто пам'ятати, що окремо потрібно сплачувати за «блакитне» паливо і за його доставку. Щодо останнього платежу у мережі н...

У Держпраці заявили, що під час воєнного стану українців не можна звільняти за прогули: Що треба знати

п’ятниця, 19 квітень 2024, 15:22

Державна служба з питань праці заявила про те, що прогули тих співробітників, які переїхали в інший регіон або виїхали за кордон під час воєнного стану, не можуть бути причиною звільнення. Замість звільнення їх можна відправити в неоплачувану відпустку...