На Одещині у дитячому притулку зафіксували спалах гепатиту

За даними медиків, у трьох з дітей лабораторно підтверджений гепатит А, ще 16 дітей залишаються під наглядом лікарів.

Ілюстрація:http://chas-z.com.ua

У Білгород-Дністровському дитячому притулку "Центр психолого-соціальної реабілітації для дітей" зафіксовано спалах гепатиту А. 19 дітей госпіталізовані в Білгород-Дністровську центральну районну лікарню. За даними медиків, у трьох з дітей лабораторно підтверджений гепатит А, ще 16 дітей залишаються під наглядом лікарів. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на ФАКТЫ.

"Ситуація не є екстраординарною, це - не епідемія, - зазначає керівник обласного департаменту охорони здоров'я В'ячеслав Полясній. - Спалахи періодично виникають в установах, де організовано колективне харчування. Для локалізації і ліквідації спалаху фахівці проводять комплекс протиепідемічних заходів. Зокрема, в притулку відібрані зразки питної води, взяті гігієнічні змиви з об'єктів навколишнього середовища. За дітьми, які контактували з пацієнтами, встановлено медичне спостереження. Регіональний главк Держпродпотребслужби вивчає причини і умови, які призвели до виникнення і розповсюдження інфекційної хвороби".

Як повідомили в Білгород-Дністровського районної адміністрації, проведено засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Виділено кошти на закупівлю імуноглобуліну людського для щеплення та вакцини проти гепатиту А.

За оцінками ВООЗ, у світі щорічно реєструється 1,4 мільйона випадків захворювання вірусним гепатитом А. В Україні в останні роки відзначалося поступове зростання кількості таких хворих від 2 до 3 тисяч в рік.

Гепатит A (також названий хворобою Боткіна) - гостре інфекційне захворювання печінки, передається через заражені продукти харчування і воду, не має хронічної стадії розвитку і не викликає постійних пошкоджень печінки.

"Твою батьківщину розносять, а в тебе язик в ср*ці": Ломаченко не став звинувачувати Росію за ракетні удари по Одещині

субота, 2 липень 2022, 13:53

Колишній чемпіон світу Василь Ломаченко (15-2, 11 КО) не став звинувачувати Російську Федерацію в обстрілах Одеської області 1 липня. Боксер у себе в Instagrаm у відповідь на трагедію в Білгород-Дністровському районі виклав лише відео наслідків "прильо...

"Він теж наш хлоп": Зібров розповів, де зараз Аліна Гросу та її бойфренд-росіянин (відео)

субота, 2 липень 2022, 13:27

Український співак Павло Зібров розповів, де зараз перебуває бойфренд Аліни Гросу - російський актор Роман Полянський. З початку повномасштабної війни росіянин не опублікував жодного повідомлення на цю тему і обмежив коментарі. Водночас Гросу теж не по...