На Одещині у дитячому притулку зафіксували спалах гепатиту

За даними медиків, у трьох з дітей лабораторно підтверджений гепатит А, ще 16 дітей залишаються під наглядом лікарів.

Ілюстрація:http://chas-z.com.ua

У Білгород-Дністровському дитячому притулку "Центр психолого-соціальної реабілітації для дітей" зафіксовано спалах гепатиту А. 19 дітей госпіталізовані в Білгород-Дністровську центральну районну лікарню. За даними медиків, у трьох з дітей лабораторно підтверджений гепатит А, ще 16 дітей залишаються під наглядом лікарів. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на ФАКТЫ.

"Ситуація не є екстраординарною, це - не епідемія, - зазначає керівник обласного департаменту охорони здоров'я В'ячеслав Полясній. - Спалахи періодично виникають в установах, де організовано колективне харчування. Для локалізації і ліквідації спалаху фахівці проводять комплекс протиепідемічних заходів. Зокрема, в притулку відібрані зразки питної води, взяті гігієнічні змиви з об'єктів навколишнього середовища. За дітьми, які контактували з пацієнтами, встановлено медичне спостереження. Регіональний главк Держпродпотребслужби вивчає причини і умови, які призвели до виникнення і розповсюдження інфекційної хвороби".

Як повідомили в Білгород-Дністровського районної адміністрації, проведено засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Виділено кошти на закупівлю імуноглобуліну людського для щеплення та вакцини проти гепатиту А.

За оцінками ВООЗ, у світі щорічно реєструється 1,4 мільйона випадків захворювання вірусним гепатитом А. В Україні в останні роки відзначалося поступове зростання кількості таких хворих від 2 до 3 тисяч в рік.

Гепатит A (також названий хворобою Боткіна) - гостре інфекційне захворювання печінки, передається через заражені продукти харчування і воду, не має хронічної стадії розвитку і не викликає постійних пошкоджень печінки.

З архіву ПУ. 5 Мб і важить тонну: Як виглядав перший жорсткий диск для комп'ютера (фото)

середа, 22 вересень 2021, 2:00

Відомо, що жорсткий диск призначався для першого комп'ютера 305 RAMAC, який створила американська компанія IBM. У мережі опублікували фото перших жорстких дисків для комп'ютерів в 50-роках минулого століття. Так в 1956 році був показаний "вінчестер" об...

По удару молотком за кожен рік подружнього життя: Шокуючі подробиці вбивства українки чоловіком-італійцем

вівторок, 21 вересень 2021, 23:52

Вірі Мудрій був 61 рік, в минулому вона працювала доглядальницею. В італійському місті Ріміні місцевий житель 68-річний Джованні Лагвардія жорстоко вбив свою дружину-українку і здався поліції. За попередніми даними, причиною жорстокого вчинку чоловіка ...