На розкопках у Софії Київській знайшли артефакт, котрий міг належати Ярославу Мудрому (фото)

Софійський собор і досі зберігає багато таємниць.

Фото:Информатор

На території Софійського собору в Києві продовжують знаходити артефакти часів Київської Русі. Під час останніх розкопок археологам вдалося виявити древню свинцеву печатку, яка могла належати Ярославу Мудрому, передають Патріоти України.

У квітні цього року на території собору утворився провал. Археологи вирішили дослідити поглиблення і в липні почалися розкопки, за результатами яких вдалося виявити безліч артефактів X-XIX століть.

Найстарішою знахідкою стала бронзова посохоподібна шпилька з жіночого поховання X століття. Також археологи відзначили, що дане поховання з'явилося на цьому місці ще до побудови собору.

Також археологи виявили стародавній молівдовул (двостороння підвісна свинцева печатка, і ред.). Цією печаткою часів Київської Русі члени високопоставленого духовенства скріплювали документи. На одній зі сторін печатки був зображений образ святого Георгія, який був небесним покровителем Ярослава Мудрого. Експерти вважають, що знахідка могла належати Ярославу Мудрому.

На цьому ж місці знайшли заготовку XI-XII століть, яку використовували для виготовлення молівдовулів.

Також під час розкопок вдалося виявити торгову пломбу часів XV-XVI століть. Її використовували купці, щоб опечатувати тканину або інші товарів.

Крім того, археологи виявили монети королів Речі Посполитої - Сигізмунда III і Яна II Казимира і безліч виробів різних життєвих періодів.

Всі знахідки і артефакти зберігаються в музеї, який розміщений на території «Софії Київської».

Джерело: Информатор

З архіву ПУ. "Народ, допоможіть": Задача для 3-го класу "зламала мозок" українським користувачам мережі (фото)

п’ятниця, 28 січень 2022, 23:30

У мережі опублікували задачу для третього класу, яка збила з пантелику користувачів мережі. Умови задачі опублікувала в Facebook Марина Тарамикіна. "Народ, допоможіть мені вирішити задачу для 3-го класу. Моє рішення і рішення вчительки різняться", - на...

Російського контингенту не вистачить для вторгнення в Україну, але ймовірна ескалація на Сході України

п’ятниця, 28 січень 2022, 22:25

100-тисячний контингент – це не сили для вторгнення. Цієї кількості Росії недостатньо для активної фази військового протистояння з Україною. Контингент вторгнення має втричі перевищувати чисельність, яка перебуває в стані активної оборони. Плюс немає розг