На території Софійського собору в Києві продовжують знаходити артефакти часів Київської Русі. Під час останніх розкопок археологам вдалося виявити древню свинцеву печатку, яка могла належати Ярославу Мудрому, передають Патріоти України.
У квітні цього року на території собору утворився провал. Археологи вирішили дослідити поглиблення і в липні почалися розкопки, за результатами яких вдалося виявити безліч артефактів X-XIX століть.
Найстарішою знахідкою стала бронзова посохоподібна шпилька з жіночого поховання X століття. Також археологи відзначили, що дане поховання з'явилося на цьому місці ще до побудови собору.
Також археологи виявили стародавній молівдовул (двостороння підвісна свинцева печатка, і ред.). Цією печаткою часів Київської Русі члени високопоставленого духовенства скріплювали документи. На одній зі сторін печатки був зображений образ святого Георгія, який був небесним покровителем Ярослава Мудрого. Експерти вважають, що знахідка могла належати Ярославу Мудрому.
На цьому ж місці знайшли заготовку XI-XII століть, яку використовували для виготовлення молівдовулів.
Також під час розкопок вдалося виявити торгову пломбу часів XV-XVI століть. Її використовували купці, щоб опечатувати тканину або інші товарів.
Крім того, археологи виявили монети королів Речі Посполитої - Сигізмунда III і Яна II Казимира і безліч виробів різних життєвих періодів.
Всі знахідки і артефакти зберігаються в музеї, який розміщений на території «Софії Київської».
На українському ринку продовжується стрімке зростання імпорту сиру – деякі види цього продукту почали завозити на 30% активніше. З огляду на це до половини ринку сиру в Україні припадає на іноземну продукцію. Про це, як повідомили у Спілці молочних вир...
У мобільному застосунку для військовозобов'язаних "Резерв+" вже у травні повинні з'явитись два нових типи відстрочок для військовозобов'язаних. Про це розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко в ефірі національно...