Геофізики і археологи з Індії надали докази того, що Індська цивілізація може бути найдавнішою в світі. Дослідження опубліковане в журналі Scientific Reports, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Згідно новій роботі вчених, Індська цивілізація виникла не 5,5 тисячі років тому, як вважалося раніше, а на 2,5 тисячі років раніше. Це робить її, в разі підтвердження висновків фахівців, давнішою високорозвинених держав Месопотамії та Стародавнього Єгипту.Індська (Хараппська) цивілізація існувала в долині річки Інд. В її містах були каналізація та громадські туалети, а селах - іригаційні системи. Найбільш ймовірними представниками культури були носії дравидійських мов. Індська цивілізація прийшла в занепад до XVII століття до нашої ери. Однією з найбільш ймовірних причин цього вважається вторгнення предків сучасних іранців і індійців.
Оновити вік Індської цивілізації вчені змогли після радіовуглецевого і оптичного (для перевірки) датування артефактів (зразків кераміки та останків тварин з двох археологічних шарів) цивілізації, знайдених на майданчику в окрузі Фатехабад (Індія). Фахівці мають намір перевірити ще раз свої дані.
Вченим також вдалося відстежити зміну культурних рівнів в залежності від кліматичних коливань. Це дозволило припустити, що спад цивілізації безпосередньо не пов'язаний зі зміною клімату. Якщо спочатку Індська цивілізація інтенсивно культивувала грубозернисті злаки (пшеницю і ячмінь), то з настанням посухи змінила свою сільськогосподарську стратегію і стала вирощувати посухостійкі просо і рис. Це, на думку вчених, призвело до деурбанізації (зростання числа сільського населення і занепаду міст).
Міністерство фінансів ініціює підняття мінімальної зарплати на 688 гривень до 8 688 гривень з 2026 року.. Про це повідомив депутат Верховної Ради від фракції "Слуга народу", голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політи...
Сидячий спосіб життя в зрілому віці пов’язаний зі зменшенням об'єму мозку та когнітивним спадом – навіть у тих, хто регулярно тренується. А у людей з генетичною схильністю до хвороби Альцгеймера ризики ще вищі. Про це йдеться у результатах дослідження,...