У багатьох жителів міста під вікнами тече нафтова річка, яка створює загрозу вибуху, а також викидає шкідливі для громадян гази в повітря. Сьогодні цей газ у місті збирають спеціально встановлені вакуумні установки. Та через великий вміст кисню, його переробка для "Укрнафти" невигідна. Про це йдеться в сюжеті каналу 24, передають Патріоти України.
Бориславські чиновники натомість вважають, що газ просто до кінця не докачують з родовищ. Тож міська рада взялася шукати інвестора, і саме чеська компанія запропонувала спалювати весь об'єм газу у когенераційних енергоблоках.
Під час утилізації газу, вироблятиметься і до 90 тисяч гігакалорій теплової енергії. Тому Борислав має усі шанси стати першим в Україні енергонезалежним містом. Сума інвестицій – 10 мільйонів доларів. Втім, спершу інвестору мають безкоштовно передати весь зібраний газ. В "Укрнафті", яка має це зробити, уже півроку роздумують над пропозицією, але наразі мовчать.
Україна і Росія провели 76 обмін полоненими. Додому повернулись 160 українців – усі військові, які перебували в неволі з 2022 року. Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими (КШППВ) у п'ятницю, 26 червня, передають ...
Ровер «Персеверанс» знайшов сліди складних органічних сполук у глинистих породах кратера Єзеро на Марсі. Раніше сліди таких сполук розгледів також марсохід «К’юріосіті», який досліджує кратер Ґейл на відстані понад 3000 кілометрів від Єзеро. Такі резул...