Нафтова "бомба": Мешканці міста на Львівщині живуть біля річки з отруйними випарами (відео)

Рівень онкопатологій та захворювання на бронхіальну астму серед жителів Борислава одні з найвищих в області.

Скрін відео

У багатьох жителів міста під вікнами тече нафтова річка, яка створює загрозу вибуху, а також викидає шкідливі для громадян гази в повітря. Сьогодні цей газ у місті збирають спеціально встановлені вакуумні установки. Та через великий вміст кисню, його переробка для "Укрнафти" невигідна. Про це йдеться в сюжеті каналу 24, передають Патріоти України.

Бориславські чиновники натомість вважають, що газ просто до кінця не докачують з родовищ. Тож міська рада взялася шукати інвестора, і саме чеська компанія запропонувала спалювати весь об'єм газу у когенераційних енергоблоках.

Під час утилізації газу, вироблятиметься і до 90 тисяч гігакалорій теплової енергії. Тому Борислав має усі шанси стати першим в Україні енергонезалежним містом. Сума інвестицій – 10 мільйонів доларів. Втім, спершу інвестору мають безкоштовно передати весь зібраний газ. В "Укрнафті", яка має це зробити, уже півроку роздумують над пропозицією, але наразі мовчать.

Повернення із СЗЧ: У Міноборони пояснили новий порядок і терміни розгляду заяв

вівторок, 23 червень 2026, 13:38

Міноборони запровадило чіткі дедлайни для розгляду заяв військовослужбовців, які самовільно залишили частину (СЗЧ), на повернення до служби, передають Патріоти України. Як повідомляється, у разі подання рапорту через застосунок Армія+, заявку розглядаю...

Не дивуйтеся! Вчені розвіяли міфи про шкідливість масла та сиру

вівторок, 23 червень 2026, 12:40

Регулярне щоденне вживання навіть невеликої кількості оливкової олії може позитивно впливати на артеріальний тиск і загальний стан серцево-судинної системи. Проте міжнародна група науковців дійшла несподіваних висновків щодо впливу насичених жирів, які...