Фізики з Польщі, Чехії, Японії та США продемонстрували прототип створених ними оптичних квантових грошей (в повному обсязі такі об'єкти в даний час не створені і не перебувають в обігу). Присвячений дослідженню препринт автори опублікували на сайті arXiv.org, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Фізикам вдалося експериментально продемонструвати можливості створеного ними прототипу квантових грошей. Модельна купюра була закодована станами поляризації одиночних фотонів, так що її несанкціоноване відтворення (копіювання або клонування) сторонньою особою неможливо без узгодження з власником.
У своєму дослідженні вчені продемонстрували виконання умов безпеки для квантових грошей. Купюра в підході вчених моделювалася об'єктом, який містить в собі послідовність кубітів (квантових бітів), що кодують серійний номер банкноти (у відповідність з ідеєю, запропонованою в 1970 році американо-ізраїльським фізиком Стівеном Візнером). На відміну від класичних бітів, в кубітах змінна може приймати не тільки два значення нуль і одиниця, а й будь-яке інше, яке визначається суперпозицією базових станів (нуля і одиниці).
Квантові гроші передбачають високий ступінь захисту від шахрайства, оскільки невідомими особами квантова інформація не може бути повністю скопійована. Це застосовується в квантовій криптографії, зокрема, у перспективі створення квантових грошей.
За пів року в Україні народилися 86 795 дітей, і померли 249 002 людини. Наразі на одного малюка припадає 3 померлих, й ця ситуація незмінна протягом останніх 5 років. Найбільше народжують у столиці, а найчастіше помирають на Дніпропетровщині, передают...
За приблизними оцінками, понад 300 мільйонів людей у світі страждають на дальтонізм. У більшості випадків це означає, що людина не розрізняє певні відтінки кольорів або має труднощі з визначенням яскравості. У рідкісних випадках дальтонізм виявляється ...