Нескорені: "Кримські татари у Криму не йдуть на уклін до окупанта, а чекають звільнення і Україну" - Іслямов

На думку активіста, український парламент повинен прийняти внесений главою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим законопроект про Кримську автономію.

Ленур Іслямов. Фото:Avdet

Україна повинна підтримати кримських татар в окупованому Криму, в тому числі і затриманих сьогодні в Бахчисараї, щоб вони знали, що про них пам'ятають. Про це заявив в коментарі виданню Гордон керівник кримськотатарського телеканалу ATR Ленур Іслямов, передають Патріоти України.

"Чим зараз може допомогти Україна? Хіба що співчуттям. Що потрібно зробити? Як мінімум всім, хто загинув за територіальну цілісність країни, дати звання героя. Щоб ті, хто здійснює в Криму опір окупантам, знали, що вони почуті, і Україна про них не забуває. Це символічні речі, які насправді дуже підтримують народ. Люди-символи направляють населення в потрібну сторону", - зазначив Іслямов.

На його думку, парламент повинен прийняти внесений главою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим законопроект про Кримську автономію.

"Крім цього, потрібно прийняти закон про кримськотатарську автономію. Як тільки Верховна Рада схвалить законопроект, внесений Рефатом Чубаровим і рядом інших нардепів, у людей в Криму відразу підніметься дух. Те ж саме було з блокадою півострова. Люди були задоволені тим, що хоч якось відповіли окупантам. В українців у Криму залишилися біль і образа. Адже вони годували армію, яка в підсумку залишила їх на сваволю і не захистила від окупантів. і нам довелося якось лавірувати, щоб не було смертей. Але люди вмирали пачками!" - підкреслив співрозмовник.

За його словами, за всіма фактами порушення прав людини в Криму необхідно подавати позови до міжнародних судів.

"Ще один важливий момент: потрібно юридично фіксувати всі порушення прав людини в Криму. І подавати позови в міжнародні суди. До речі, справа заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза вже рік лежить в Європейському суді і її досі не розглянули. На це не можна закривати очі!

Це дуже важливо для українців в Криму, які тримають там внутрішньогромадянську оборону. І цим питанням повинні займатися не активісти, а українська держава. Звичайно ж, потрібно, щоб президент спілкувався з жителями окупованих територій. І нехай це буде не фізичний, але хоча б телевізійний контакт. Правда, при бажанні він міг би зустрітися з кримчанами і на адмінкордоні", - заявив Іслямов.

Він акцентував увагу, що переслідування кримських татар пов'язані з тим, що вони відмовилися підкорятися російським окупантам.

"Хлопців заарештували і відвезли. Але треба розуміти, що людей в Бахчисараї вже нічим не здивувати. Це місто - корінь всього кримськотатарського. Цих хлопців судять не як мусульман, а як кримських татар. Адже кримські татари в Криму не зломлені: вони не йдуть на уклін до окупанта, нічого у нього не просять, а чекають звільнення і Україну", - резюмував співрозмовник.

Хіти тижня. "Руками, ногами и головой об плитку, аж звенело": Група підлітків у Донецьку побила окупантів

вівторок, 24 квітень 2018, 23:22

Спочатку російські найманці переслідували молодь, яка намагалася втекти, але потім переслідувачі самі перетворилися на жертви. «Донецк.19.30. Прям у центрального входа в Континент человек 20 пацанов (14−16 лет) от...ярили двух вояк, и ногами, и руками,...

Кремль помстився Марку Фейгіну

вівторок, 24 квітень 2018, 21:42

Адквокат в останні роки вів справи українських політв'язнів, в тому числі Надії Савченко, журналіста Романа Сущенка та інших. Більше не адвокатом був визнаний Марк Фейгін за рішенням Рада палати адвокатів Москви. Про це він повідомив в Твіттер, передаю...